Kryptomeny zaznamenali rast
Kryptomeny zaznamenali rast. Zdroj: shutterstock.com/Virojt Changyencham/Useacoin

Kryptomeny odštartovali rok 2023 vo veľmi pozitívnej nálade. Bitcoin narástol za prvých 12 dní tohto roka o 1 700 dolárov, čo je viac ako 10 %. Druhá najznámejšia kryptomena Ethereum dokonca zaznamenala až 17 %. Po krachu FTX, o ktorom sme informovali v novembri, sa trh postupne zostavuje.

Bitcoin potiahol celý trh

S rastom Bitcoinu, ktorý je od začiatku roka v zisku 10 %, sa pohli smerom nahor aj ostatné altcoiny. Kryptomena GALA dokonca prekvapila svojím viac ako 100-percentným zhodnotením počas posledných dní.

Spomedzi známych kryptomien sa darilo aj Cardanu, ktoré od nášho posledného článku pokračovalo ďalej v raste.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečo sa trhu darí?

Bitcoin sa počas novembra prepadol z 20 000 dolárov na 16 000 a pokračoval tak ďalej už vo viac ako ročnom bear markete. Od historického maxima na 67 000 dolárov je veľmi ďaleko.

Vysoká inflácia v USA a Európskej únii a pokračovanie zvyšovania úrokových sadzieb naznačuje z makro pohľadu stále negatívny sentiment. Trh sa síce mierne zostavuje z posledných poklesov, ale zaznamenáva len lokálny protipohyb v rámci dlhodobého trendu.

Prečítaj si aj: Očakávam, že Bitcoin v krátkej dobe vystrelí na 30 000 dolárov, tvrdí známy analytik