Trafiky vo Francúzsku budú od nového roka predávať Bitcoiny!

Novinky Trafiky budú predávať bitcoin
Trafiky budú predávať bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/olesia_g
BITmarkets BITmarkets

Trafiky vo Francúzsku získali od nového roka povolenie na predaj Bitcoinov! Informovala o tom francúzska rozhlasová sieť Europe 1 dňa 21. 11. 2018. Trafiky, vo Francúzsku známe aj ako „Tabacs”, majú okrem tabaku ponúkať aj kryptomeny.

Rok 2018 práve neprežíva najlepšie obdobie, čo sa kryptotrhu týka. Našťastie sa nenávratným tempom blíži rok 2019 a s ním aj dobré správy. Bitcoin sa vo Francúzsku dostáva do ulíc, má sa predávať v obchodoch s tabakom.

Ponuka dňa: tabak a krypto

Až 3 000 – 4 000 francúzskych trafík bude mať možnosť predávať poukážky BTC v hodnote 50, 100 alebo 250 eur. Prostredníctvom stránky KeplerK bude možné premeniť poukážky priamo na Bitcoiny. KeplerK má dnes 27 000 operátorov a môže sa pýšiť najvyšším počtom predajných miest na svete.

Projekt vznikol podpísaním zmluvy medzi spoločnosťou Bimedia, poskytujúcou terminály na inkasovanie, umožňujúc tak predaj nehmotných produktov, a platformou KeplerK, ktorá ponúka kryptomeny.

Francúzsky Orgán pre dohľad nad obozretným podnikaním (Autorité de contrôle prudentiel et de résolution – ACPR) bol poverený monitorovaním transakcií vykonávaných bankami a poisťovňami vo Francúzsku. ACPR oficiálne povolil Federácii trafikantov predávanie Bitcoinu od začiatku roka 2019. Mal konať pod záštitou Centrálnej banky Francúzska.

Mohlo by vás zaujímať: Regulácia kryptomien vo Francúzsku

Centrálna banka sa odvoláva

Po oznámení dobrých správ však Centrálna banka Francúzska vyhlásila, že popiera záštitu nad celým projektom:

,,Nebola podpísaná žiadna dohoda s cieľom umožniť predaj Bitcoinu v trafikách.”

Údajne nebola žiadna takáto dohoda ani len prerokúvaná, a ani sa neplánuje. Europe 1 dodala, že ACPR nemalo inú možnosť a schválilo predaj BTC pre rýchlosť, ktorou sa kryptomeny dostávajú do povedomia bežných spotrebiteľov.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
bitcoinist.com
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.