[PREHĽAD TRHU] Kryptomeny ďalej krvácajú – kde bude tohtoročné dno Bitcoinu?

BITmarkets BITmarkets

Pred dvoma dňami trh s kryptomenami zasiahla nepríjemná správa, ktorá pomohla spustiť druhý veľký novembrový výpredaj. Bitcoin sa v priebehu niekoľkých hodín prepadol o viac než 1000 $. Vytvorilo sa tak nové dno, ktoré na burze Coinbase Pro dosiahlo 4000 $. V čase písania tohto článku sme o niečo vyššie a držíme sa nad kľúčovým supportom na hladine 4300 $.

Než budeme pokračovať v článku, treba podotknúť, že ide iba o dohady. Ak budete obchodovať podľa informácií v tomto článku a prerobíte, je to vaša chyba. Kryptomagazín v žiadnom prípade nie je zodpovedný za straty spôsobené zlými obchodmi. Ak sa chcete naučiť poriadne tradovať, zverte sa do rúk profesionálov z Trading11.com.

Bitcoin hľadá dno

Môžeme spoľahlivo tvrdiť, že väčšinu ľudí už koncoročný optimizmus opustil. Posledné dva mesiace sú v kryptosvete vždy veľmi zaujímavé. Väčšinou sa nesú v duchu šialených ziskov. Viď december 2017, kedy Bitcoin dosiahol hodnotu neuveriteľných 20 000 $.

4h BTC/USD - Coinbase Pro

4h BTC/USD – Coinbase Pro

Momentálne sa zdá, že december 2018 bude krvavý. Nie je veľmi múdre predpokladať, že 4000 $ bude pre Bitcoin dno. Je dosť možné, že pôjdeme ešte nižšie. Podľa názorov odborníkov a profesionálnych traderov, ktorých poznáme, toto dno leží niekde medzi 3 až 4 tisíc dolármi.

René z Trading11 tvrdí, že v súčasnosti je kľúčová hladina 4300 $. Ak ju udržíme do konca týždňa, bude to celkom slušný signál na nákup. Nasledovať by mal retracement až niekde do oblasti nad 5500 $. Ak však tento support neudržíme, bude to nepríjemné.

Aké sú dôvody druhého novembrového dumpu?

Nakoniec by bolo vhodné pošpekulovať o tom, aké sú dôvody posledného pádu. Ako sme už dávnejšie avizovali, pásmo, v ktorom sa Bitcoin momentálne nachádza, je prakticky prázdne. Jednak je v ňom veľmi málo limitných objednávok a jednak tu chýbajú jasne vytýčené supporty.

A to platí hlavne o pásme medzi 5 a 6 tisíc dolármi, ktoré sme preleteli, akoby sa nechumelilo. Momentálne nás drží silný support v intervale 4200 – 4500 $, ktorý sa vytvoril na konci leta 2017. Pádom na tento support sa uzavrel ďalší gap. Bitcoin jednoducho nemohol konsolidovať na 5500 $.

Trh teraz hľadá nové ekvilibrium. Každému, kto sa vyzná do kryptomien a sleduje dlhodobú situáciu, je jasné, že možnosť zárobku z nákupu výrazne prevyšuje prípadné riziko. Aj keby ste nakúpili teraz a Bitcoin by padol o ďalších 20 %, stále to je iba „trápna” tisícka na každom coine. Na druhej strane tu máme očakávané spustenie burzy Bakkt a vstup Fidelity do trhu, čo spôsobí obrovský prílev peňazí a potenciálne niekoľko sto % zárobky v priebehu prvého a druhého kvartálu 2019.

Manipulácia, prepad a Bakkt

Každopádne, v utorok vyšla správa, že spustenie Bakkt-u sa posúva na koniec januára 2019. Veľkí hráči sa o tom očividne dozvedeli skôr, než my, a už ráno začali dumpovať Bitcoin. Po príchode správy o Bakkte sa tak strhla panika a „weak hands” pomohli Bitcoinu dostať sa hlboko pod cieľovú hodnotu (4400 $).

Tieto novembrové (a prípadne aj decembrové) pády možno brať ako finálne očistenie trhu. Zmena trendov je vždy veľmi dramatická. Ak ešte stále hodlujete nejaké Bitcoiny, pravdepodobne nedáva zmysel predávať ich. Práve naopak. Toto sú skutočne lukratívne ceny, za ktoré BTC tak skoro neuvidíme.

Kedy nakupovať?

Spravte si technickú analýzu, vyčkajte na signál a vstúpte do trhu. Nezabudnite si správne prepočítať riziko a nikdy nereaguje emotívne. Pamätajte, emócie sú najväčším nepriateľom tradera!

Ak neviete obchodovať, prikupujte periodicky každý týždeň po malých čiastkach, prípadne získajte pomoc v podobe analýz od profesionálnych traderov. Ešte posledné dva dni je v zľave 3-mesačné členstvo na Trading11.

Kapitulácia – Takto ľudia reagujú na novembrový prepad kryptomien – A aká je vaša reakcia?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: