Nemecko chce blockchainom bojovať proti daňovým únikom

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nemecké ministerstvo hospodárstva a energetiky (BMWi) chce bojovať proti daňovým únikom s použitím blockchainu. Včera, 22. novembra, o tomto zámere informoval nemecký obchodný spravodajca WirtschaftsWoche.

V súvislosti s hlavným európskym systémom daňových podvodov CumEx-Files poukazuje BMWi na to, že distributed ledger technology (DLT) dokáže zefektívniť daňový systém z hľadiska prevencie podvodov.

Mohlo by vás zaujímať: Kryptomeny sú pre zločincov? Cez Danske Bank sa prepralo viac peňazí ako je v celom kryptotrhu

CumEx-Files

CumEx-Files bol systém daňových podvodov, ktorý bol objavený v roku 2017. Táto schéma využívala sieť bánk, obchodníkov s akciami a špičkových právnikov. Vďaka tomu sa dali získať peniaze z európskych pokladní, a to konkrétne vďaka špekuláciám s dividendovou daňou. CumEx-Files najviac postihol nemeckú ekonomiku. Údajné straty siahajú až nad hranicu 63 miliárd dolárov.

Tajomník BMWi Christian Hirte uviedol, že rozšírenie blockchainových technológií “by mohlo zaistiť, že daňové podiely sú istotne vysledovateľné, a to kedykoľvek.”

Podľa ministerstva financií bolo do roku 2012 cez nemeckú daňovú regulačnú rezervu stratených viac než 5 miliárd dolárov.

Písali sme v máji: Finančná správa SR využije technológiu blockchain

Šírenie blockchainu

Už skôr v novembri tohto roku odhalili aj ďalší (napríklad Thajsko) svoje plány na sledovanie platieb pomocou DLT a strojového učenia. A to konkrétne s cieľom overiť platnosť daňových platieb a urýchliť proces vrátenia daní.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.

Zdroj:
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.