Cardano. Zdroj: shutterstock.com/StockLite

Počas posledného bullrunu cena mnohých altcoinov prekonala výkonnosť Bitcoinu. Väčšinou platí, že čím prudšie kryptomena rastie, tým väčší pád nasleduje. Presne toto je prípad kryptomeny Cardano, ktorá dosiahla v priebehu roka 2021 exponenciálny rast a mnohí očakávali, že dosiahne 5 alebo až dokonca 10 dolárov.

Ako vidíme na grafe nižšie, ADA sa v čase písania článku obchoduje o 90 % nižšie v porovnaní s historickým maximom dosiahnutým na úrovni 3,16 dolárov. Trhová cena na hodnote 0,32 dolára bola naposledy dosiahnutá počas januára 2021 a nachádza sa na takmer dvojročnom minime.

Cardano spotová cena
Cardano spotová cena. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Investori, ktorí držali v roku 2021 Cardano, si určite pamätajú na pozitívne predpovede týkajúce sa tejto vysoko kapitalizovanej kryptomeny. Pomerne dlhodobý bočný pohyb prebiehajúci v prvej polovici 2021 považoval každý za odrazový mostík pred ďalším raketovým rastom, ktorý napokon aj nastal.

Cardano môže ešte klesnúť

Trend vyústil do extrémnej hodnoty nielen voči doláru, ale aj voči Bitcoinu. Výkonnosť ADA niekoľkonásobne prekonala BTC práve počas bullrunu. Na druhej strane ale platí, že čím prudšie kryptomena rastie, tým prudší bude pád. Pre porovnanie, Ethereum sa obchoduje od svojho maxima o 75 % nižšie, čo je o 15 % menej. To isté platí aj pre porovnanie s Bitcoinom.

Cardano je verejná blockchainová platforma fungujúca na mechanizme Proof of stake. Znehodnotenie ceny tokenu o 90 % láka mnohých investorov, ktorí považujú podobné udalosti za ideálnu nákupnú príležitosť. Z dlhodobého hľadiska majú pravdepodobne pravdu, no netreba zabúdať na to, že ak nakupujeme za súčasných podmienok, zaujímať sa musíme o trhovú cenu a nie o pokles voči maximu.

Inak povedané, napriek tomu, že Cardano kleslo o 90 % neznamená to, že nemôže klesnúť ešte hlbšie. Krátkodobo je dokonca možné, že cena nevytvorila ešte konečné dno, ale z dlhodobého hľadiska je hodnota ADA veľmi priaznivá a môže priniesť slušné zisky.

Mohlo by ťa zaujímať: 150 % rast za pár dní! Táto kryptomena ťaží z kolapsu FTX

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance