Extrémne výbery na burze Gemini.
Extrémne výbery na burze Gemini. Zdroj: Shutterstock.com/dennizn

Burza Gemini, ktorú založili bratia Winklevossovci, je jedna z najpopulárnejších kryptomenových zmenární na svete a podľa rebríčka na stránke Coinmarketcap sa nachádza na 6. mieste. Burza nedávno utrpela nával výberov v dôsledku strachu mnohých investorov.

Gemini zaznamenala v priebehu jedného dňa čistý odliv až 485 miliónov dolárov, čo je najväčšia hodnota medzi kryptomenovými burzami. Celkový odliv 16. novembra dosiahol 563 miliónov dolárov, ale bol kompenzovaný prílivom vo výške 78 miliónov dolárov. Za posledný týždeň burza zaznamenala čistý odliv až 682 miliónov dolárov.

Čistý denný odliv Bitcoinov z burzy Gemini
Čistý denný odliv Bitcoinov z burzy Gemini. Zdroj: Glassnode

Medzitým zostatky na kryptomenových peňaženkách burzy klesli na 1,7 miliardy dolárov z pôvodných 2,2 miliardy dolárov, podľa dátovej platformy Arkham Intelligence. Odliv z búrz je dlhodobo prítomný od marca 2020, no Gemini zaznamenala obrovský prepad v porovnaní s konkurenciou. Čo bolo dôvodom?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Výbery z Gemini dosiahli rekord

Nával výberov nastal, keď Gemini v stredu pozastavila výbery zo svojho programu, ktorý generuje výnosy. Úverová jednotka kryptomenovej investičnej banky Genesis Global Trading, ktorá poháňala program pre Gemini, oznámila toto pozastavenie. Ako dôvod uviedla stratu dôvery v dôsledku krachu FTX.

Hovorca Gemini informoval, že podobné odlivy a prílivy burza zaznamenala pri mnohých príležitostiach v závislosti od trhových podmienok. Faktom ale je, že taký vysoký denný odliv bitcoinov burza ešte nikdy nedosiahla. Dňa 18. júna sa čistý odliv vyšplhal na približne 435 miliónov dolárov, ale okrem tohto dňa na burze neboli nikdy až také extrémne denné výbery.

Dočasné pozastavenie výberov v kombinácii so súčasnou situáciou vyústilo v rekordné výbery na burze. Investori reagovali na turbulentný týždeň, ktorý znamenal koniec pre burzu FTX. Aj na ostatných popredných burzách dochádza k zvýšeným výberom a niektoré menšie platformy v posledných dňoch tiež pozastavili výbery. Používatelia sú oveľa opatrnejší voči centralizovaným burzám a vyberajú svoje prostriedky do bezpečných peňaženiek.

Mohlo by ťa zaujímať: Gigant Citi Bank varuje: kryptomenový systém je vo vážnom ohrození! Prečo?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance