Kryptomena narástla o 150 %. Zdroj: shutterstock.com/Lightboxx

Krach druhej najväčšej kryptomenovej burzy FTX zasiahol takmer celý trh. Jedna kryptomena však úplne ignorovala tento fundament a dosiahla zisk viac ako 150 % za šesť dní.

Kryptomena, ktorá ignoruje trh

Kolaps burzy FTX bol pre kryptomenu Trust Wallet Token (TWT) ako odrazový mostík. Táto kryptomena narástla o viac ako 150 % v priebehu 6 dní. Token TWT sa pritom začiatkom roka 2022 pohyboval na úrovni 0,40 dolárov. V čase písania tohto článku bola jeho cena 2 doláre. Historické maximum bolo dosiahnuté len pred pár dňami, 14. novembra. TWT tak právom patrí medzi najvýkonnejšie tokeny s medziročným ziskom viac ako 225 %.

TWT/USD
TWT/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Zrejme najväčším dôvodom rastúceho trendu TWT je masívny výber prostriedkov investorov z centralizovaných búrz. Nedôvera v centralizované burzy tak prinútila investorov siahnuť po kryptomenových peňaženkách. To však nie je jediným dôvodom rastu. Svoju úlohu zohral aj generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao, ktorý podporil token TWT.

Prečítaj si tiež: Po FTX pravdepodobne ohlási krach ďalšia veľká kryptoburza BlockFi!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Pozitívny fundament bude v prípade tejto kryptomeny pokračovať. Svedčí o tom aj počet adries, ktoré držia od 1 000 do 10 miliónov tokenov TWT. Podobne pozitívne výsledky boli zaznamenané aj v prípade objemov obchodovania TWT, ktoré vzrástli z 279 miliónov TWT až na 593 miliónov TWT.

Hlavnou úlohou tokenu TWT je riadiť peňaženku Trust Wallet, v ktorej môžu obchodníci nakupovať, predávať a držať kryptomeny a NFT. Je teda vysoko pravdepodobné, že po krachu FTX obchodníci stiahli svoje kryptomeny z búrz, v dôsledku čoho token TWT rástol.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance