Toto je 15 najpopulárnejších kryptomien za mesiac október

Novinky Najpopulárnejšie kryptomeny
Najpopulárnejšie kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/Janet Julie Vanatko
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kapitalizácia kryptomien vzrástla počas októbra o približne 80 miliárd dolárov a Bitcoin uzavrel spotovú cenu v zisku 6 %. Medzitým dominancia hlavnej kryptomeny ustupuje, čo ponúka priestor na rast mnohých altcoinov. Ktoré kyptomeny boli tie najpopulárnejšie počas predošlého mesiaca?

Najpopulárnejšia kryptomena bol samotný Bitcoin. Zaujímavý pohľad ale poskytujú altcoiny, keďže hneď po Bitcoine sa umiestnil na druhom mieste psí coin Shiba Inu. TOP 5 najpopulárnejších kryptomien uzatvára na treťom mieste Cardano, na štvrtom mieste Pancake Swap a na piatom mieste Ethereum, podľa štatistík zverejnených CryptoDiffer 2. novembra.

Najpopulárnejšie altcoiny z októbra

Najpopulárnejšie altcoiny z októbra. Zdroj: Coinmarketcap

Cardano napriek umiestneniu na treťom mieste nezaznamenalo pozitívny trend na spotovom trhu. Dokonca mnohí analytici veria, že ADA je najviac podhodnotenou vysoko kapitalizovanou mincou na trhu. Na rozdiel od Cardana väčšina kryptomien zaznamenala počas októbra rast.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ktoré kryptomeny prekvapili?

Dogecoin sa umiestnil na 6. mieste pravdepodobne vďaka Elonovi Muskovi, ktorý prevzal riadenie spoločnosti Twitter a začali sa šíriť informácie o tom, že by DOGE mohol mať na tejto platforme využitie. Iba za jediný týždeň dosiahol DOGE zhodnotenie 165 % od 25. októbra do 1. novembra, ako sme vás informovali.

Prekvapením sú určite kryptomeny GMX a Gala, ktoré nie sú v zozname top 100 podľa trhovej kapitalizácie. Pozitívny trend zaznamenali aj Quant a Cake.

Vzhľadom na to, že Bitcoin je najväčšou kryptomenou na svete, nie je prekvapením jeho umiestnenie na prvom mieste. Počas októbra ale nezaznamenal reverziu trendu a dokonca bol menej volatilný v porovnaní so septembrom. Nízka volatilita BTC poskytla priestor na rast altcoinového trhu.

V novembri bude zaujímavé sledovať, ako sa v priebehu mesiaca zmení popularita jednotlivých kryptomien. Dogecoin ostáva volatilný, keďže jeho trend nabral na sile len nedávno, a to by mohlo spôsobiť rast popularity tohto meme coinu. Všeobecne sa očakáva, že psie coiny ostanú v centre pozornosti aj ďalší mesiac.

Prečítaj si tiež: Táto kryptomena môže narásť až 10-krát, tvrdia niektorí analytici. Môže za to táto novinka!

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka