Bitcoin priťahuje čoraz väčšiu pozornosť
Bitcoin priťahuje čoraz väčšiu pozornosť. Zdroj: Shutterstock.com/Morrowind

MicroStrategy patrí k najaktívnejším spoločnostiam v investovaní do kryptomien. Bitcoin má podľa tejto spoločnosti inštitucionálnymi investormi vydláždenú pozitívnu budúcnosť.

Bitcoin má čoraz väčšia priazeň u veľkých hráčov

Spoločnosť MicroStrategy pred pár dňami zverejnila výsledky hospodárenia za 3. štvrťrok. V správe sa uvádza, že náklady na znehodnotenie Bitcoinu predstavujú iba 700 000 dolárov, čo je výrazne menšie číslo, ako 65 miliónov dolárov spred roka. Výkonný finančný riaditeľ a viceprezident spoločnosti Andrew Kang uviedol, že tieto výkyvy sú spôsobené vďaka nominálnym nákladom v dôsledku pomerne stabilnej ceny BTC v 3. štvrťroku.

Volatilita Bitcoinu, ktorá bola meraná jednomesačnou volatilitou, klesla za posledný štvrťrok pod úroveň hlavných akciových indexov, ako sú S&P 500 a NASDAQ,“ uviedol Kang.

Prečítaj si tiež: Ako využiť vysokú volatilitu na kryptomenách. Vybrali sme niekoľko stratégií

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V čase písania tohto článku sa cena vlajkovej kryptomeny pohybovala na úrovni 21 250 dolárov. Kang poznamenal, že nedávne pohyby ceny Bitcoinu sú jasným dôkazom toho, ako kryptomena priťahuje stále väčšiu pozornosť inštitucionálnych investorov.

Tento nedávny cenový nárast na trhu považujeme za jasný signál, že sa investorská základňa a inštitucionálne prijatie Bitcoinu naďalej zvyšuje. Bitcoin sa tak stáva vhodnejším a prijateľnejším aktívom pre štandardné trhy,“ dodal Kang.

Výsledky MicroStrategy boli zverejnené prvýkrát, čo na čele spoločnosti stojí nový výkonný riaditeľ Phong Le. Ten prevzal vedenie od Michaela Saylora, ktorý sa po nedávnych problémoch vo veci daní, rozhodol ukončiť svoje pôsobenie, aby sa tak mohol naplno venovať Bitcoinu.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance