Litecoin môže narásť. Zdroj: shutterstock.com/A. Solano

Ide o bombastické tvrdenie, alebo skutočne čaká kryptomenu Litecoin parabolický rast v budúcnosti? Podľa niektorých analytikov áno a môže za to rozhodnutie platobnej spoločnosti MoneyGram. Tá čerstvo informovala, že sa chystá umožniť používateľom v USA nakupovať, predávať a držať Litecoin (LTC) a ďalšie kryptomeny. Podľa niektorých toto oznámenie môže zvýšiť cenu digitálneho striebra až 10-krát.

Čaká Litecoin rast?

Klienti MoneyGram okrem prístupu k tokenu LTC môžu obchodovať a držať kryptomeny Bitcoin a Ethereum. Podľa portálu cryptonews kapitalizácia Litecoinu je v súčasnosti dostatočne malá na to, aby táto správa mohla mať v dlhodobom horizonte pozitívny vplyv na cenový vývoj.

Graf: LTC/USD. 4H
Graf: LTC/USD. 4H. Zdroj: Tradingview

Reakciou na oznámenie služby bol nárast ceny kryptomeny LTC, ako môžete vidieť hore na grafe. S rastom ceny stúpli aj objemy a do jednej hodiny od publikovania správy sa cena vyšplhala o 10 %. Zakladateľ kryptomeny Charlie Lee na Twitteri napísal:

Ako som spomenul počas keynote na Litecoin Summit 2022, pre Litecoin je najdôležitejšia adopcia. Preto som nesmierne nadšený, že teraz môžem na nákup Litecoinu použiť MoneyGram.“

Litecoinu sa počas posledných rokov moc nedarilo. Rastúci počet kryptomenových projektov, predovšetkým zo sektorov webu 3.0 a metaverza zatienil rastom a záujmom investorov o Litecoin, ktorý počas posledného bull marketu ani neprekonal svoje maximum. Preto je na mieste otázka, do akej miery sú vyhliadky investorov a influencerov reálne a či možno skutočne očakávať taký cenový boom v budúcnosti.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: 3 dôvody, prečo kryptomenu BNB čaká v nasledujúcich rokoch rast

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance