Steam zakáže kryptomeny a NFT
Steam zakáže kryptomeny a NFT, zdroj: www.shutterstock.com/Gorodenkoff

Steam, jedna z najväčších platforiem pre online hry, nebude povoľovať zverejnenie a podporu hier, ktoré fungujú na technológii blockchain.

V spoločnosti tvrdia, že zakázané budú taktiež tie hry, ktoré sa podieľajú na predaji kryptomien alebo NFT.

Môže ťa zaujímať: Platobný gigant Visa využíva hype – spúšťa NFT program na podporu nového projektu!

Steam je zásadne proti NFT

Zákaz hier od platformy Steam, ktoré používajú kryptomeny a NFT, nebol úplne nečakaný. Minulý mesiac developer hier „Satoshis Games”, ktorý používa NFT oznámil, že spoločnosť Valve im neumožní, aby ich hra „Light Nite” bola dostupná na platforme Steam. Spoločnosť neumožňuje fungovanie tým hrám, ktoré podľa nich nemajú v konečnom dôsledku „skutočnú hodnotu”.

Light Nite je totiž hra, v ktorej hráči môžu zarobiť NFT tým, že túto hru budú jednoducho hrať a vypĺňať rôzne úlohy. Neskôr môžu predávať svoje zarobené NFT-čka na reálnom trhu za skutočné peniaze. Podobne je na tom aj hra Age of Rust, v ktorej hráči môžu použiť NFT na odomknutie určitých druhov odmien v hre. Tým, že obe tieto hry umožňujú hráčom nakúpiť digitálne aktíva za skutočné peniaze, nie sú v súlade s politikou spoločnosti Valve.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Využije konkurencia príležitosť?

Steam je jeden z najväčších spoločností v tejto oblasti, ale, samozrejme, nie sú jediný. Konkurenti môžu práve toto riešenie využiť. Hlavný konkurent platformy Epic Games Store oznamuje, že „je otvorený pre hry s podporou kryptomien a aktív založených na blockchaine.”

Spoločnosť je tiež pripravená pracovať s inováciou NFT, ale s určitými obmedzeniami a pravidlami. Takéto typy hier budú musieť byť v súlade s finančnými zákonmi, budú mať vekové obmedzenie a musia používať svoje vlastné platobné systémy namiesto platobnej služby zabudovanej do platformy.

Tvorca Tim Sweeney sa dávnejšie vyjadroval, že jeho spoločnosť nemá záujem o NFT. No po zákaze Steamu využívať spomenuté služby, začal Sweeney hovoriť o týchto inovačných technológiách celkom pozitívne a poukázal na výhody blockchainu.

Čítaj ďalej: Bude 60k pre Bitcoin dôležitým supportom pri ďalšom bear markete?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre