Visa spúšťa program NFT
Visa spúšťa program NFT,zdroj: www.shutterstock.com/RokasTenys

Visa, jedna z najväčších platobných spoločností, oznámila vytvorenie programu, ktorý umelcom umožní porozumieť tomu, ako môžu využívať nové technológie, a to najmä NFT.

Spoločnosť bude sponzorovať určitú skupinu umelcov a poskytne im inštrukcie o funkciách týchto nových kryptografických technológií.

Môže ťa zaujímať: Binance investuje vo veľkom – investuje 1 miliardu dolárov na rozvoj ekosystému BSC!

Visa rozširuje NFT projekty

Visa oznámila, že spustí špeciálny program na predstavenie rôznym umelcom svet NFTčiek. Spoločnosť už spolupracuje s bývalým hráčom MLB Micahom Johnsonom, ktorý sa stal ,,digitálnym umelcom”. Týmto chce svetu ukázať výhody, ktoré môže technológia NFT poskytnúť, ako napríklad nové trhy umeleckých výtvorov, kde sa môžu realizovať novodobé talenty.

Micah Johnson, ktorý je tvorcom Aku, postavičky založenej na NFT, využíva technológiu ako spôsob, ako dať život komunite okolo jej vytvorenia. O možnostiach, ktoré môže digitálny svet NFT ponúknuť, Johnson uvádza:

,,Nezameniteľné tokeny mi ponúkli príležitosť vybudovať komunitu ľudí, ktorí sa zaujímajú a chcú podporiť moju prácu, ktorá znamená viac ako len obyčajné „lajkovanie“ alebo zdieľanie.”

Visa bude sponzorovať malú skupinu tvorcov pod vedením Micaha Johnsona. Týmto chce naučiť umelcov používať nástroje založené na technológii blockchain na výrobu a predaj digitálnych predmetov. Spoločnosť bude tiež odporučať týmto umelcom, aby sa naučili používať tradičné, ale aj digitálne spôsoby platby na speňaženie svojej práce na internete.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Sektor NFT zažíva skvelé obdobie

Visa je jednou z mnohých spoločností, ktoré tento rok naskočili na rozbehnutý vlak. Využíva taktiež popularitu, ktorú tieto projekty v súčasnosti dosahujú. Visa v auguste oznámila nákup tzv. Cryptopunk NFT za 165 tisíc dolárov, ktoré zaplatili v ETH.

Spoločnosť neskôr vydala správu s názvom „NFT’s: Zapájanie fanúšikov do kryptografie a komercie”, kde vysvetlila rôzne spôsoby, akými môže byť NFT využitý. Napríklad na zvýšenie angažovanosti fanúšikov, zblíženie vzťahov so zákazníkmi a získanie nových potenciálnych príjmov.

Táto správa poukazuje na to, že spoločnosť Visa považuje nezameniteľné tokeny za seriózny fenomén na rozšírenie svojho trhu a inovovanie svojich služieb. Tie môžu byť v budúcnosti prepojené s jej súčasnými platobnými službami.

Čítaj ďalej: Polkadot oznamuje debut parachain aukcií – cena DOT prudko stúpla

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre