Bitcoin a jeho budúcnosť
Bitcoin. Zdroj: Shutterstock, FabrikaSimf

Bitcoin sa po oznámení o schválení ETF dokázal vyšplhať na hranicu 60 000 USD. Je tak už naozaj veľmi blízko od historického maxima. Otázkou však zostáva, ako vysoko sa BTC vyšplhá?

Prečítaj si tiež: Analýza BTC – cena na chvíľu dosiahla 60 000 $ a rast stále nekončí

Bitcoin a fraktálna analýza

Vo svete kryptomien sa stále objavuje mnoho analýz, ktoré sú pri pohľade do minulosti pomerne presné. Podobným prípadom je aj aktuálna fraktálna analýza, ktorá predpovedá zaujímavý scenár. Hranica 60 000 USD bude podľa tejto predikcie novým lokálnym dnom pre medvedí cyklus. Táto hranica je teda extrémne dôležitá nielen pre medvede, ale aj býkov.

K situácií okolo BTC sa vyjadril aj populárny účet na twitteri TechDev, podľa ktorého je fraktálna analýza veľmi presná z hľadiska určenia maxima a minima Bitcoinu.

Môže ťa zaujímať: Vladimír Putin sa nečakane vyjadril v prospech kryptomien! Môžu nahradiť dolár?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

ATH a veľký prepad?

Všetky doterajšie populárne analýzy hovoria o tom, že BTC dosiahne ešte dokonca roka hranicu 100 000 USD. Otázkou však zostáva, aký veľký prepad bude nasledovať po obrovskom raste? Korekcia je bežnou súčasťou trhu a nato treba byť pripravený. Fraktálna analýza hovorí práve o tom, že cena 60 000 USD môže byť v ďalšom medveďom cykle dôležitým supportom.

Twitterový účet TechDev sa oprel o presnosť Fibonacciho sekvencií, podľa ktorých je korekčné dno BTC extrémne presné. Historické údaje neklamú. Podľa tejto analýzy bolo dokonale určené dno už v roku 2014 aj v decembri 2018.

Analýza TechDev
Analýza TechDev pre Bitcoin. Zdroj: TechDev/Twitter

„Viem že počas pumpy sa nikto nezaujíma o makro. Ale posledné dva medvedie cykly pre Bitcoin dosiahli dno na hodnotách 1,486 – 1,618 log FIB predchádzajúceho cyklu. Tento fakt naznačuje, že ďalšie medvedie dno bude na úrovni 47 – 60k. A môže sa tak stať po 80 % prepade.”

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre