TOP 5 užitočných kryptomien na trhu
TOP 5 užitočných kryptomien na trhu. Zdroj: Shutterstock, Dmitry Demidovich

Binance

Vedeli ste, že viac ako polovica kryptomien na trhu nemá žiadne využitie? Za takýmto tokenom nie je žiadny produkt alebo služba, ktorá by vytvárala nejakú hodnotu nad rámec špekulácie. Z TOP 100 najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie je iba 36 takých, ktoré ponúkajú nejaký produkt či službu.

V tomto článku nájdete TOP 5 projektov z oblasti blockchainu alebo Web 3.0, ktoré sú reálne využiteľné.

VeChain

Tento projekt prináša blockchainové riešenia pre spoločnosti, a to konkrétne na sledovanie a riadenie logistiky dodávateľského reťazca. Prostredníctvom zaujímavého mechanizmu dokáže výrazne zefektívniť riadenie dodávateľského reťazca. Okrem toho zabezpečuje bezproblémový tok aj tých najzložitejších reťazcov. Jedným z hlavných cieľov siete VeChain je zlepšenie a podpora obchodných praktík. Sieť sa používa aj na ukladanie informácií o projektoch čistenia oceánov, čím sa zlepšuje proces a zefektívňuje komunikácia.

Projekt je využiteľný aj pre spotrebiteľov a maloobchodné riešenia. Dokáže totiž sledovať pravosť výrobkov. Blockchain umožní výrobcom maloobchodných produktov s vysokou hodnotou, ako sú luxusné kabelky a značkový tovar, poskytovať transparentné riešenie overovania pravosti.

Mohlo by ťa zaujímať: Zakladateľ kryptomenovej burzy Binance: „Život krypto-podnikateľa je omnoho ťažší, ako si mnohí myslia!“

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

3air

Dočká sa Africký kontinent pripojenia k vysokorýchlostnému a dostupnému širokopásmovému internetu? Spoločnosť 3air využíva technológiu s názvom K3 Last Mile na poskytovanie vysokorýchlostného internetu a telefonovania prostredníctvom vzduchu. Pripojenie v okruhu 50 km poskytujú stanice, ktoré sú rozmiestnené po celom kontinente.

Okrem internetu chce táto spoločnosť priniesť do Afriky aj decentralizované a cenovo dostupné bankovníctvo a DeFi. Cieľom je dostať Afriku do popredia digitálnej ekonomiky prostredníctvom platformy 3air založenej na blockchaine, ktorá ponúka viacero zdrojov príjmov, decentralizovanú správu identít, vlastníctvo NFT a mnoho ďalšieho.

Polkadot

Tento populárny projekt predstavuje riešenie pre škálovanie blockchainu na úrovni vrstvy 0 a platformu pre interoperabilitu. Polkadot umožňuje sieťam blockchainu ľahko vzájomne komunikovať bez toho, aby sa zmenila ich funkčnosť na úrovni vrstvy 1. Využívajú sa pri tom parachainy, ktoré zabezpečujú spustenie paralelných blockchainových sietí ako sú Ethereum či Solana.

Polkadot umožňuje bezproblémovú integráciu iných blockchainových sietí a vývojárom ponúka služby, ktoré umožňujú nasadiť testovacie projekty bez platenia vysokých transakčných poplatkov na rôznych Layer-1 projektoch.

Axie Infinity

Ide o hernú platformu založenú na ETH. V hre využívate NFT tokeny, ktoré predstavujú herné postavy. Hráči môžu raziť a zbierať NFT, teda herné postavičky, ktoré sa nazývajú Axies. Môžete ich využívať na hranie, súboje s inými hráčmi, alebo ich jednoducho chovať a predávať so ziskom. Získavate tokeny AXS, ktoré môžete následne vymeniť za iné kryptomeny, či dokonca fiatové meny.

Ape Coin

Jedným z najznámejších NFT kolekcií je projekt Bored Ape Yacht Club. NFT tokeny z tejto kolekcie sa predávajú za milióny USD. To však nie je všetko. Projekt má veľké plány, ktoré chce zrealizovať v blízkej dobe. Plánujú sa zapojiť do sektoru metaverza a taktiež chcú vybudovať veľkú a prepojenú sieť vlastníkov.

Aj keď sa väčšine ľudí môže zdať, že vyhodiť Ethereum v hodnote viac ako milión dolárov na kúpu obrázku kreslenej opice fajčiacej cigaretu nestojí za to, niet pochýb o tom, že Bored Ape Yacht Club dokázal od svojho spustenia poskytnúť používateľom úžitok.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre