Top 5 kryptomien na investovanie
Top 5 kryptomien na investovanie. Zdroj: shutterstock.com/kitti Suwanekkasit

Po lete by sa na trhu s kryptomenami mali opäť rozbehnúť veľké udalosti a fundamenty. Okrem úplného prechodu na Ethereum 2.0 sa fanúšikovia altcoinu Cardano môžu pripraviť na odložený fork Vasil. Na podhodnotených cenách po posledných poklesoch nájdeme niekoľko kryptomien. Do ktorých sa oplatí najviac investovať?

Ethereum – konečne prechod na sieť 2.0

Je takmer isté, že poznáme finálny dátum zlúčenia dvoch paralelne bežiacich sieti PoW a PoS. Mainnet Merge je naplánovaný na 19. september. Jeho úspešne spustenie môže iba potvrdiť silnú dominanciu druhej najznámejšej kryptomeny a zvýšiť dôveru investorov. Tí hľadajú hlavné také kryptomeny, ktoré prechádzajúcu zmenami a novými aktualizáciami. A práve tých vývojári Etherea ponúkli za posledné 2 roky hneď niekoľko.

Graf kryptomeny Ethereum
Graf kryptomeny Ethereum. Zdroj: coinmarketap.com

Aj keď všetky aktualizácie už môžu byť zahrnuté v súčasnej cene, nie je vylúčený ďalší rast. Ethereum od roku 2019 prekonalo výkonnosť Bitcoinu o 300 %. To je silná ukážka toho, že na komunitu, vývojárov a celý projekt sa dá spoľahnúť. Pokiaľ sa Ethereu podarí vyriešiť vysoké poplatky a pravidelné odkladanie hlavných aktualizácií, spoločne s Bitcoinom môžu dlhodobo ponúkať stabilný zisk.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cardano – čaká nás fork Vasil

Cardano patrí k ďalším silným technologickým kryptomenám a dlhodobo sa drží v top 10. Projekt prináša niekoľko aktualizácií, ktoré kryptomenu posúvajú stále dopredu. Fork Vasil mal byť spustený už minulý mesiac, no v dôsledku objavenia troch chýb sa odložil zatiaľ na začiatok jesene. Podľa vyjadrení Charlesa Hoskinsona nepredstavujú chyby výrazný problém a už čoskoro bude pripravený fork na spustenie.

Graf kryptomeny Cardano
Graf kryptomeny Cardano. Zdroj: coinmarketcap.com

Cena za posledných 20 dní vzrástla o približne 20 % a v tomto trende môže ďalej pokračovať. Na opačnej strane, od maxima je dole o viac ako 80 %, čo je príležitosť nakupovať túto kryptomenu za lacno.

Ethereum Classic – potenciálna príležitosť

V nedávnom článku sme informovali, že kryptomena Ethereum Classic počas niekoľkých dní vyletela o 200 %. Má stále zmysel investovať do tejto kryptomeny? Čisto špekulatívne to zmysel môže mať. Keďže Ethereum prechádza na PoS algoritmus, ťažiari zostanú čiastočne bez príjmov a možností ďalej overovať transakcie. Jediný, veľmi podobný algoritmus používa kryptomena ETC. A práve sem by mohla väčšina ťažiarov prejsť.

Graf kryptomeny Ethereum Classic
Graf kryptomeny Ethereum Classic. Zdroj: coinmarketcap.com

Cena po prvotnom ohlásení finálneho zlúčenia začala okamžite minulý mesiac rásť. Dokonca počas dnešného dňa znovu začína atakovať predchádzajúce maximum. Keďže časť komunity sa po 6 rokov od rozdelenia opäť vracia k pôvodnému konceptu, ETC sa opäť môže dostať viac do povedomia a posledný rast nemusí byť posledný.

Bitcoin – stabilná investícia

Bitcoin by nepochybne nemal chýbať v žiadnom kvalitnom portfóliu investora. V porovnaní s ostatnými kryptomenami, ktoré vedia spadnúť aj o 95 %, ponúka BTC dlhodobú stabilitu a bezpečnosť. Zároveň je Bitcoin jedna z najviac decentralizovaných kryptomien. Či už z pohľadu toku kapitálu a ťažobného výkonu. Veľká časť svetoznámych investorov a veľkých fondov drží viac ako 30 % portfólia práve v Bitcoine (napríklad Grayscale). V našom kryptomenovom portfóliu tvorí celkovo 20 % z celého kapitálu.

Uniswap – návrat slávi DeFi sveta?

Ako poslednú kryptomenu, ktorú sme vybrali do tohto mesačného rebríčka, je Uniswap. Ten je od maxima v takmer 80 % strate a trend sa začína výrazne otáčať. Iba počas júla najznámejšia DeFi kryptomena urobila 100 % nárast. Tým sa spomedzi top 50 kryptomien radí k najrýchlejšie rastúcim.

Uniswap znovu ožíva
Uniswap znovu ožíva. Zdroj: Coinmarketcap.com

Počas posledných dvoch týždňov objemy na tejto zmenárni narástli o približne 40 %. Na obchodovanie má tiež pozitívny vplyv zníženie poplatkov v sieti Etherea. Práve Ethereum sa totiž používa na tejto DeFi zmenárni ako platidlo.

Prečítaj si aj: Graf na dnes: 120 % rast za 5 dní. Záujem o kryptomenu Filecoin sa zvýšil

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance