Buterin pochybuje o metaverzálnom projekte Mety
Buterin pochybuje o metaverzálnom projekte Mety. Zdroj: Shutterstock.com/CKA

Zakladateľ Etherea Vitalik Buterin má v prípade metaverzových projektov veľkých spoločností pochybnosti. Najnovšie sa kriticky vyjadril k myšlienke metaverza spoločnosti Meta.

Buterin pochybuje o Mete

Veľké korporácie, ako napríklad Meta, budú podľa Buterina v prípade metaverzových projektov neúspešné. Vytvorenie metaverza si totiž vyžaduje obrovské úsilie a skúsenosti, keďže stále ide o relatívne nový a neprebádaný sektor. A práve z tohto dôvodu je Buterin presvedčený, že Meta môže mať problémy.

Na svojom twitteri zakladateľ Etherea jasne poukázal, že aj napriek úsiliu veľké spoločnosti neuspejú.

Áno, metaverzum sa určite rozšíri, no nemyslím si, že by sa korporátne pokusy niekam posunuli. Nedávam tomu veľkú nádej,“ napísal Buterin.

Prečítaj si tiež: Rusko drží vďaka plynu niektoré krajiny v hrsti, ako je na tom Slovensko?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Meta patrí svojou históriou a veľkosťou k najsilnejším hráčom na globálnom trhu. Zakladateľ spoločnosti Mark Zuckerberg sa netají veľkými ambíciami ani očakávaniami, od svojho projektu, do ktorého masívne investoval.

Metaverzum Mety bude využívať polovica obyvateľov tejto planéty,“ vyhlásil Zuckerberg.

Ide o jasný signál, akým smerom sa bude táto spoločnosť v budúcnosti uberať. Buterin svojou kritikou narážal práve na Metu.

Všetko, čo teraz Facebook vytvorí, nebude mať žiadny účinok. Myslím si, že zlyhajú. Je proste príliš skoro na to, aby sme vedeli, čo všetko ľudia od metaverza očakávajú,“ konkretizoval Buterin.

Buterin je podobnými otvorenými a úprimnými vyjadreniami známy. Na svojom účte na Twitteri často využíva blog na diskusiu, kde sa snaží vyjadrovať najmä k tomu, ako decentralizácia ovplyvní budúcnosť. Podobne sa vyjadroval aj na adresu sektoru NFT, ktorý spočiatku kritizoval, no následne spomenul aj to, ako ho prekvapil boom v roku 2021.

Čítaj ďalej: Bankroty kryptomenových spoločností môžu pokračovať. Z najhoršieho nemusíme byť stále vonku!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance