Kryptomena Ethereum Classic vyletela
Kryptomena Ethereum Classic vyletela. Zdroj: shutterstock.com/Purple Moon

Nie je obvyklé, aby v aktuálnom, prevažne konsolidujúcom až klesajúcom trhu, kryptomeny urobili stovky percent počas niekoľkých dní. Kryptomena Ethereum Classic však úplne ignoruje aktuálny trend a urobila za 20 dní približne 200 % nárast. Čo je za týmto pohybom?

Prečo Ethereum Classic letí hore?

Ethereum Classic je pôvodná verzia kryptomeny Ethereum. Po DAO hacku z roku 2016, ktorý bol zároveň jedným z najväčších hackov v celej histórii kryptomenového sveta, sa sieť rozdelila na dve časti.

A keďže nová verzia v súčasnosti prechádza veľkou aktualizáciou na PoS, tak ťažba na druhej najznámejšej kryptomene sa skoční.

Jediný sesterský blockchain, ktorý je kompatibilný a kam by mohla prejsť celá komunita na ťažbu, je práve Ethereum Classic. Tá začala rásť okamžite potom, ako bol oznámený pravdepodobne už finálny dátum prechodu Etherea na PoS.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čo bude ďalej s ťažiarmi?

Jeden z hlavných predstaviteľov Etherea, Vitalik Buterin, odporučil, aby všetci, čo majú záujem ďalej ťažiť, prešli späť na pôvodu verziu:

Ak máte radi PoW, mali by ste použiť Ethereum Classic.“

O podporu ťažby Etherea Classic prejavil záujem aj Bitmain, ktorý do ekosystému investoval 10 miliónov dolárov. V nedávnom prieskume sa spomenula aj možnosť, že by na aktuálne najznámejšej siete Ethereum stále zostala druhá, paralelná PoW sieť, na ktorej by mohli baníci ďalej pokračovať v overovaní transakcií a zarábaní.

Prečítaj si aj: 5 hlavných dôvodov, ktoré naznačujú veľký rast Etherea

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance