Bitcoin aj vo februári 2020 pokračuje v bullrune. Včera dokonca prekonal 10 000 $. Dnes sa síce stiahol pod túto hranicu, no je dosť možné, že nie nadlho. Zakladateľ Onchain Capital sa teda na Twitteri opýtal Toneho Vaysa, ako to vidí so svojou predikciou. 4000 $ v čase halvingu totiž znie skôr ako vlhký sen ľudí, ktorí nestihli nakúpiť a nie ako reálna hrozba pre Bitcoin.

Tone dnes odpovedal na otázku. Ešte stále ostáva viac než dva mesiace do halvingu a stať sa môže čokoľvek. Predikcia tak podľa Toneho slov stále platí.

Prvým inštinktom mnohých fanúšikov kryptomien je samozrejme odmietnutie tejto predikcie. BTC haterov je predsa veľa a podobné báchorky o mega prepadoch vídame prakticky denne. Poďme však spraviť presný opak a pripusťme na chvíľu, že Tonyho úvaha je správna.

Môže vás zaujímať: 10 blockchainových vynálezov, ktoré môžu zmeniť svet

Očakávajme neočakávané

Prevládajúci sentiment na trhu s Bitcoinom je samozrejme bullish. Ľudia už začínajú po očku sledovať ATH a tipovať, kedy sa tam dostaneme. Povedzme si pravdu, vyzerá to sľubne. O fundamenty podporujúce rast rozhodne nie je núdza a aby toho nebolo málo, okrem Bitcoinu sa zobudili aj alty. To tu už dlho nebolo.

Navyše, blíži sa halving, čo je pre Bitcoin historicky veľmi pozitívna udalosť. Inflácia sa zníži na polovicu, Bitcoin sa zase raz dostane do médií, to spôsobí záujem obyčajných ľudí ktorí nestihli hype z roku 2017 alebo sa na ňom popálili… Pokračovanie uptrendu v prvej polovici 2020 dáva zmysel.

, Tone Vays trvá na svojej predikcii – Bitcoin za 4000 $ do halvingu!

Ešte nemáte nakúpené? Tu nájdete 3 dôvody, prečo sa oplatí vlastniť Bitcoin

Ak nás však Bitcoin niečo naučil, je to toto: Očakávajme neočakávané! Toto neregulované digitálne aktívum sa iba málokedy správa podľa očakávaní trhu. Skôr naopak. Keď všetci kričia BUY, je vhodné predať. A keď všetci panikária, je najlepší čas nakupovať.

1D BTC/USD - Bitstamp - long term analýza
1D BTC/USD – Bitstamp – long term analýza

Náhly prepad na 4000 $ nečaká takmer nikto. Ani Tone Vays si svojou predikciou nie je 100% istý, no za istých okolností by dávala zmysel. Bitcoin má teraz pred sebou veľmi silné rezistencie. Najsilnejšou z nich je klesajúca trendline, ktorú tvoria highs z rokov 2017 a 2019. Práve odtiaľ by sa Bitcoin mohol odraziť a ako povedal Tone, do halvingu je času dosť. Stať sa môže čokoľvek.

Tak ako tak, vy by ste sa nemali nechať ovplyvniť hlúpymi predikciami, ktoré aj tak nikdy nevychádzajú. Majte vlastný názor. Spravte si vlastný prieskum trhu. Napokon, sú to vaše peniaze, čo visia na burze. Rok 2020 je pre kryptomeny veľmi pozitívny, no žiadna párty netrvá večne a aj tento bullrun raz skončí. Len aby to nebolo skôr, než všetci očakávame.

Aké sú najpravdepodobnejšie scenáre pre Bitcoin v roku 2020? Mrknite na náš rozbor:

PREDIKCIA – Bitcoin v roku 2020 rastie – kedy príde prvá veľká korekcia?

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of