Bitcoin ako bezpečná investícia – 3 dôvody prečo vlastniť Bitcoin

0

Nedávna devalvácia čínskej meny sa zdá byť v súlade s podobnými politikami, ktoré sa uskutočňujú na celom svete. Pozrime sa, prečo v dôsledku toho rastie cena Bitcoinu a prečo investori stále viac zvažujú nakúpiť Bitcoin.

Každá fiato mena sa úmyselne znehodnocuje

Keď sa USA a ďalšie krajiny snažia o podporu hospodárskeho rastu prostredníctvom zníženia úrokových sadzieb, podľa ekonóma Raoula Pala začínajú investori investovať do zlata, dlhopisov, ale hlavne čoraz viac do Bitcoinu!

Na svojom profile na Twitteri sa bývalý výkonný pracovník spoločnosti Goldman Sachs vyjadril, prečo sa svet rýchlo blíži do menovej krízy. Pal tiež verí, že Bitcoin bude prosperovať počas blížiaceho sa peňažného krviprelievania. Varuje, že:

„Počas celej mojej 30-ročnej kariéry som sa nestretol s podobnou situáciou aká je teraz. Zdá sa, že dolár je vystavený riziku nekontrolovaného rastu.“

Medzitým môže čoskoro ADXY (Ázijský dolárový index) klesnúť pod rozhodujúcu trendovú líniu. Pal hovorí, že pokles o viac ako 20 % vo všetkých hlavných ázijských indexoch priniesol ekonomiku do „útesu smrti“.

Indická rezervná banka navyše znížila sadzby o 35 bodov. Za zmienku stojí povedať, že indická sadzba centrálnej banky Indie sa v posledných rokoch zdá byť v inverznom vzťahu s cenou Bitcoinu.

Bitcoin môže poskytovať asymetrické výnosy

Iní analytici sa tiež zhodujú v tom, že Bitcoin sa čoraz viac objavuje na radare investorov, ktorí hľadajú alternatívne bezpečné útočiská.

Napríklad začiatkom tohto týždňa počas rozhovoru s CNBC, spoluzakladateľ spoločnosti Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano diskutoval o tom, ako bude Bitcoin reagovať na súčasný trend globálneho uvoľňovania menovej politiky.

Pompliano súhlasí s tým, že devalvácia Číny hrá veľkú úlohu v súčasnom bitcoinovom býčom trhu. Dodáva tiež, že inštitúcie sa čoraz viac zaoberajú Bitcoinom, pretože „sa ukázalo, že nie sú v korelácii a poskytujú asymetrický výnos v porovnaní s tradičnými aktívami“.

Tom Lee tvrdí, že tento trend rastu Bitcoinu by sa mohol zrýchliť, pretože investori hľadajú útočisko pred tradičnými akciami. Verí tiež, že posledné zníženie úrokových sadzieb Federálneho rezervného systému bude mať pozitívny vplyv na cenu Bitcoinu. 31. júla povedal, že:

„Bitcoin sa pre investorov stáva čoraz viac makroekonomickým zabezpečením proti investíciam, ktoré by nemuseli vyjsť. Zníženie sadzieb zvyšuje likviditu. Likvidita tlačí peniaze do všetkých týchto rizikových aktív, čo pomáha Bitcoinu.“

Začiatkom tohto roka sa Lee vyjadril, že pri tomto tempe rastu môže Bitcoin neustále prekonávať svoje maximálne hodnoty.

Čo čítať ďalej?

TOP 5 spôsobov, ako zbankrotovať v kryptomenách! Lambo nebude!

Zdroj:
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre