Tony Vays: Šanca korekcie Bitcoinu rapídne stúpa!

2
cryptocurrency víkendová korekcia a analýza

V posledných dňoch sa naozaj veľa špekuluje o cene Bitcoinu. Už to začína vyzerať tak, že drvivá väčšina komunity okolo kryptomien sa teraz zaujíma iba o to, či ešte môže prísť korekcia Bitcoinu. Aj ľudia, ktorí sa na túto tému tak často nevyjadrujú, aktuálne zdieľajú svoje názory o vývoji ceny. Jedným z nich je aj Vinny Lingham (zakladateľ a CEO kryptomeny Civic), ktorý sa vyjadril, že korekcia Bitcoinu je viac ako očakávaná. Teraz sa k nemu pridala ďalšia, pomerne známa osobnosť v kryptomenovom svete, Tony Vays.

Bitcoin by mal ísť do korekcie

Naozaj sa aktuálne nespočetne veľa ľudí vyjadruje, že z krátkodobého hľadiska vidia pred Bitcoinom downtrend. Či už je to kvôli vidine letných mesiacov, ktoré bývajú vždy naozaj slabé. Alebo je toto tvrdenie založené na technickej analýze a rôznych indikátoroch a oscilátoroch. Na druhej strane sa nájdu ľudia z tohto sektora, ktorí si myslia, že aj keď to vyzerá, že korekcia príde, nie je úplne zaručená.

Podobný názor má aj analytik a odborník z tohto sektora Tony Vays. Ten vníma situáciu okolo Bitcoinu nasledovne:

„Myslím si, že Bitcoin môže smelo ísť pod 7 000 dolárov. Ak by spadol pod hranicu 7 430 dolárov, čo je jeho support, tak atakovanie sumy 7 000 dolárov je takmer zaručené. Dokonca nevylučujem ani možnosť pozrieť sa opäť na 4 000 dolárov (z dlhodobého hľadiska). Aj keď je táto šanca malá, stále platí, že Bitcoin je kráľom nečakaných pohybov.“

To by však mohlo byť z dlhodobejšieho hľadiska. Ak by sa tak nestalo, tak opak by mal byť pravdou a na scénu by mali prísť býky.

7 500 až 8 000 dolárov a potom „to the moon“

Zaujímavý je ešte jeden názor od Tonyho Vaysa. Tony sa totiž nechal počuť, že ak by sa cena Bitcoinu veľmi dlho hýbala v leveloch, v ktorých je teraz (7 500 až 8 000 dolárov), tak by nemusela nastať žiadna korekcia. Práve naopak.

Cena by mohla poriadne vyletieť. Bolo by to zapríčinené tým, že medvede by nedokázali potvrdiť svoju schopnosť potlačiť cenu nižšie. Býky by tak mohli získať dostatočný čas na nazbieranie potrebných síl a následne by mohli vytlačiť cenu hore. Bezpochyby by v takom prípade prišiel útok na hranicu 10 000 dolárov.

Záver

Na koniec sa Tony Vays ešte vyjadril, že aktuálne je viac bearish ako bullish. Na druhej strane si myslí, že aj keď by mohlo prísť k downtrendu, korekcii alebo aspoň výraznejšiemu dipu, tak nové najnižšie low by tento rok nastať nemali. Dôvod je podľa neho viac ako jasný a to je vidina blížiaceho sa halvingu, ktorý má vždy extrémne pozitívny účinok na cenu Bitcoinu a teda aj všetkých ostatných cien.

Čo čítať ďalej?

MR Chain – Mining hardvér za bezkonkurenčné ceny

Zdroj:
ambcrypto.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
RenéChoze Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Choze
Guest
Choze

Bludné kecy. Bitcoin pôjde tam kam sa rozhodne nejaká veľká ryba. A ak sa žiadna nerozhone, tak pôjde do boku. Retail s cenou nepohne.

René
Guest
René

No panečku to je myšleka