Veľmi smelé vyhlásenie najmä potom, čo sme zažili v roku 2018. Samozrejme, že Bitcoin mal svoje vzostupy a pády. Nepochybne sme boli celý minulý rok v medveďom trhu, kedy cena postupne klesala a to z hranice 20 000 dolárov takmer až na sumu 3 000 dolárov. Pokles ceny bol teda určite markantný. Avšak je tu jeden graf, ktorý nám ukáže, že Bitcoin vlastne v downtrende nikdy nebol!

Ročný graf hovorí za všetko

Áno, môže to byť trochu prehnané, ak sa však pozrieme na ročný graf Bitcoinu (1 sviečka = 1 rok) tak zistíme, že Bitcoin v downtrende nikdy nebol. Samozrejme, že mal roky kedy nebol taký výnosný a kedy jeho cena nestúpala ale klesala, avšak podľa tohto grafu sa cena nikdy neuzavrela (v daný rok) nižšie ako otváracia cena predchádzajúceho roka.

Lower lows sme teda nikdy pri Bitcoine nezažili (ak sa pozrieme čisto na ročný graf). To znamená, že vďaka formovaniu higher lows sme stále v uptrende. K danej situácii sa vyjadril napríklad jeden z analytikov pre portál Bitcoinist, ktorý si myslí, že v čisto makro leveli Bitcoin nikdy nezažil medvedí trh:

„Áno stále ide o býčí trh. Na makro leveli sa Bitcoin nikdy nestretol s medveďmi.“

Uhol pohľadu je kľúč

Samozrejme ide iba o to, že sme sa na Bitcoin pozreli z veľmi dlhodobého hľadiska. Ak by sme napríklad zmenili graf z ročného na mesačný, tak samozrejme, že downtrendov by sme tam našli hneď niekoľko. Aj napriek tomu je však potrebné sa vedieť takto „oddialiť“ od situácie a zistiť, že Bitcoin nám zatiaľ z toho dlhodobého hľadiska iba stúpa.

Záver

Nič nemôže ísť smerom hore večne. To nám je všetkým jasné. Treba si však uvedomiť to, že Bitcoin zatiaľ zažíva skvelé časy, najmä ak sa pozrieme na ročný graf. Z 9 sviečok (9 rokov) vidíme iba 2 červené, čo znamená, že za 9 rokov až 7× cena Bitcoinu narástla (v rámci daných rokov). A v niektorých narástla teda poriadne. Či a kedy nás čaká bear market na ročných sviečkach pri Bitcoine sa tak skoro asi nedozvieme, pretože minimálne tento rok nám to opäť vyzerá na postupný návrat býkov, ktorí budú určite tlačiť cenu čo najvyššie.

Čo čítať ďalej?

Blockchain na olympijských hrách v Tokiu – Boj proti dopingu má novú zbraň

Zdroj:
bitcoinist.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of