Medzi kryptomenami a bankami je to jedna poriadna vojna. Aj keď sa to nezdá, kryptomeny pomaly, ale isto vystrkujú rožky a tak robia bankám poriadne problémy. A táto situácia sa bude ešte zhoršovať (z pohľadu bankárov). Tí sa preto budú snažiť všemožne kryptomeny zastaviť. Osočovanie voči nim zo strany najvyšších CEO nie je vôbec ojedinelý prípad (však Jamie Dimon?). Ale postupne to začína vyzerať tak, akoby bankári tušili, že kryptomeny nebudú mať ako zastaviť. Teda minimálne to si myslí Max Keiser.

Kryptomeny nemôžete zastaviť

Americký moderátor a hlásateľ, známa tvár niekoľkých show Max Keiser verí, že banky nemôžu zastaviť kryptomeny. Rovnako si myslí, že to samotné banky tušia a preto sa budú všemožne snažiť pošpiniť meno týchto digitálnych aktív, aby ich vytlačili z hry.

„Banky vedia že nemôžu zastaviť Bitcoin. Určite sa preto pokúsia o vytvorenie vlastných centralizovaných kryptomien. Prostredníctvom nich sa potom budú snažiť kryptomeny (ako ich poznáme dnes) vytlačiť z trhu.“

Max Keiser si však tiež myslí, že pokusy, ako napríklad JPM Coin, nepomôžu nikomu. Aktuálne majú kryptomeny vybudovanú natoľko silnú komunitu svojich podporovateľov, že banky svojimi pokusmi o centralizáciu celého kryptomenového sveta absolútne neuspejú.

SEC sa nebude ku kryptomenám správať ako k akciám

Vyjadrenia Maxa Keisera boli sčasti naštartované tým, ako má SEC v pláne zachovať sa voči kryptomenám (a minimálne tým ako sa o kryptomenách aktuálne vyjadruje). SEC má totižto v pláne pristupovať ku kryptomenám úplne inak, ako sa na prvý pohľad zdalo (aj keď to môže vlastne dopadnúť aj dobre).

Jay Clayton ako hlavná osoba SEC si nemyslí, že pravidlá, ktoré fungujú pre akcie by mali fungovať aj pri kryptomenách. Podľa neho by malo prísť k úplne novým „krypto špecifickým pravidlám.“

„Máme naozaj veľmi špecifické pravidlá pre akcie a akciové trhy nastavené tak, aby nemohli byť nijako manipulované. Aktuálny kryptomenový trh také nemá ani zďaleka. Naši investori sa na kryptomeny pozrú a povedia, že ak sa dajú obchodovať, tak to musí byť to isté ako akcie. V tom sú však na veľkom omyle. “

Záver

Spor medzi bankami a kryptomenami bude ešte určite zaujímavý. Nepochybne majú banky obrovsky navrch (najmä vďaka svojej moci) a preto sa budú snažiť vehementne brániť proti novej hrozbe podporenej blockchain technológiou. Tá má však svoje nespochybniteľné plusy a preto by mohli byť akékoľvek pokusy o jej znemožnenie neúspešné. Kryptomeny na čele s Bitcoinom to budú mať síce ťažké, avšak aj podľa slov Maxa Keisera, bankári vedia, že túto nastávajúcu finančnú revolúciu nemôžu ovplyvniť.

Čo čítať ďalej?

MR Chain – Mining hardvér za bezkonkurenčné ceny

Zdroj:
bitcoinist.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of