[Seriál] Ktoré blockchainové spoločnosti najviac ovplyvnia decentralizáciu kryptomien? – 1. diel

0

Toto je prvá časť seriálu s názvom „Ktoré blockchainové spoločnosti najviac ovplyvnia decentralizáciu kryptomien.“ V tomto miniseriáli by sme vám chceli predstaviť, ktoré spoločnosti a akým spôsobom pomôžu decentralizácii. V dnešnom dieli si predstavíme projekty Aragon, Distroct0x/Meme Factory, Gitcoin a Bancor.

Aragon

Aragon je projekt, ktorý sa usiluje o posilnenie globálnych, byrokratických organizácií, spoločností a komunít. Aragon umožňuje organizovať, spravovať a spolupracovať bez akýchkoľvek hraníc a sprostredkovateľov. Ich primárne zameranie je na DAO (Decentralised Autonomous Organisations).

DAO je stále čoraz viac populárne a to vďaka ich projektom dxDAO a moloch DAO. Už teraz môžeme vidieť na platforme Aragon veľa firiem, ktoré do tohto projektu investovali milióny dolárov, a práve táto cesta by mohla pomôcť k decentralizácii kryptomien.

Disctrict0x/Meme Factory

District0x je sieť decentralizovaných trhov a komunít, ktoré vďaka tomuto projektu môžeme vytvoriť, prevádzkovať a riadiť. Sieť beží na Etheree, Aragon a IPFS. Funguje to ako decentralizovaná autonómná sieť, ku ktorej majú prístup všetci používatelia internetu.

Meme Factory ako už z názvu poznať, pôjde o fenomén v podobe meme. Tento projekt je od rovnakých vývojárov ako District0x a úlohou projektu je vytvoriť platformou na tvorbu, vydávanie a výmenu zbierok meme v bloku Ethereum.

Používatelia Meme Factory nahrávajú originálne memy na komunitnú stránku, ktorá je všeobecne známa ako register Dank, ku ktorému bol vytvorený tiež Dank token. Tento token dostávajú tvorcovia meme obrázkov ako odmenu za ich prácu.

Gitcoin

Gitcoin platforma spája vývojárov na voľnej nohe s ľuďmi, ktorí hľadajú zamestnancov alebo priamo s databázou on-line pracovných miest. Každý pracujúci dostáva odmenu v kryptomenách. Firmám sa tak otvára možnosť využitia globálnej pracovnej sily na rýchle dokončenie potrebných úloh a zároveň pre tých, ktorí chcú možnosť pracovať na diaľku ako freelancer (na voľnej nohe).

Stále viac ľudí pracuje z domu alebo na cestách a Gitcoin ide s vývojom existujúceho globálneho trendu, ktorý je stále viac populárny.

Prečo je decentralizovaná burza lepšia ako centralizovaná? – (Názor) Hacky decentralizovaných búrz – ako je to vôbec možné?

Bancor

Bancor je decentralizovaná sieť, ktorá poskytuje používateľom jednoduchý, lacný spôsob nákupu a predaja tokenov priamo prostredníctvom peňaženiek. To znamená, že Bancor slúži ako peňaženka a burza zároveň. Môžete tu nájsť viac ako 130 kryptomien, ktoré jednoduchým spôsobom a pri malom poplatku, môžete medzi sebou obchodovať.

Záver

V dnešnom dieli sme vám predstavili 4 projekty, ktoré by mali mať veľký podiel na decentralizácii. Tieto projekty budeme pozorne sledovať a prípadné novinky, ktoré budú mať vplyv na decentralizáciu, vám samozrejme dáme vedieť. Už zajtra sa môžete tešiť na pokračovanie tohto seriálu a to hneď ráno o 10:00.

Čo čítať ďalej?

[Seriál] Po stopách kritikov kryptomien – Nouriel Roubini – časť 1.

Zdroj:
medium.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre