IoTeX nove historicke maximum
IoTeX nove historicke maximum, zdroj: www.shutterstock.com/karnoff

Spoločnost IoTeX a cena jej tokenu IOTX sa vyšplhala na svoje nové historické maximum po tom, ako projekt začal presúvať svoje zameranie na MachineFi, NFT sektor a decentralizované financovanie (DeFi).

Za posledných 30 rokov vývoj a adopcia internetu či digitálnych technológií zmenili spôsob, akým funguje svet. Umelá inteligencia (AI) a digitalizácia rôznych sektorov naďalej „ničia“ štýl fyzickej či tvrdej manuálnej práce. Presúva nás smerom k „smart” budúcnosti, ktorá bude plná automatizácie, digitálnej a inteligentnej technológie.

Mohlo by ťa zaujímať: Hype okolo Shiba Inu neutícha: Generálny riaditeľ AMC potvrdil akceptovanie SHIB!

IoTeX sa dostal do podvedomia časti kryptokomunity

Token spoločnosti IoTeX (IOTX) sa pohyboval na cene okolo 0,055 USD ešte koncom októbra. Cena IOTX od septembra však vzrástla o viac ako 350 %, čím ustanovila svoje all time high na 0,26400 USD. Kryptomena sa momentálne nachádza na 73. mieste s trhovou kapitalizáciou menej ako 2 miliardy USD.

Cieľom projektu IoTeX, založeného na blockchaine a zameraného na zariadenia pod názvom „Internet of Things (IoT)“ a budúcnosť, kde stroje čiastočne zamenia ľudí, je navrhnúť otvorený ekosystém, ktorý uľahčuje interakciu medzi ľuďmi a strojmi.

Tri dôvody cenovej reakcie IOTX sú „rebranding“ projektu zameraného na MachineFi, získanie podpory viacerých kryptobúrz, spustenie vlastných NFT a decentralizovaného financovania (DeFi) na hlavnej sieti IoTeX.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

O tokene IOTX sa ešte určite dopočujeme, pretože…

Spoločnosť zverejnila podrobnosti aktualizácie, ktoré prináša, a my vám ich krátko opíšeme.

Prvým je prechod na MachineFi. Najsignifikantnejší nárast ekosystému IoTeX prišiel začiatkom novembra, keď spoločnosť oznámila, že svoju pozornosť začnú zameriavať najmä na MachineFi ako na spôsob ďalšej integrácie „strojov, metaverzu a tradičnej pracovnej sily“.

Ďalším dôvodom rastu je nedávne pridanie nových ekosystémov, ako aj zalistovanie na niekoľkých kryptoburzách (Coinbase, Crypto.com), čím sa token úspešne dokázal dostať do povedomia a prilákať investorov.

Tretím faktorom bolo rozšírenie ekosystému IoTeX a pridanie viacerých projektov NFT a DeFi do protokolu. DeFi je najväčším sektorom nárastu v ekosystéme IoTeX a niektoré z nedávnych projektov zahŕňajú WOWSwap, prvú decentralizovanú výmenu s možnosťou pákového efektu (leverage).

Čítaj ďalej: Binance požaduje globálne regulačné rámce: Zverejňuje „desatoro” základných práv kryptomien!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre