Ako najlepšie zarobiť v dobe HYPU? TOP tipy na trading kryptomien

Pre začiatočníkov Trading ako zarobiť
Trading ako zarobiť, zdroj: shutterstock.com/Autor: Aleksey Mnogosmyslov
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Podľa medzinárodných a európskych nariadení musí každá burza a broker zverejňovať informácie o pomere ziskových a neziskových traderov. Obvykle to vyzerá nasledovne: Na 79 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. 

Čo vlastne tento údaj znamená? Že iba 21 % všetkých investorov a traderov je dlhodobo v zisku. A to aj napriek tomu, že už viac ako 100 rokov sú všetky americké akciové indexy v bullish trende. Kde je teda problém? Prečo toto číslo nie je napríklad 50 % ziskových a 50 % stratových traderov? Okrem toho, tento údaj nezaratúva len začiatočníkov, ale všetkých investorov, ktorí sa podieľajú na realizovaní objednávok.

Je obchodovanie jednoduché?

Tento údaj jasne hovorí, že obchodovanie na burze nie je ani zďaleka také jednoduché. U väčšiny stratových obchodníkov je problém práve využitie pákového efektu, ktorý dáva možnosť traderovi s malým kapitálom zarobiť veľké peniaze, ale, samozrejme, aj prerobiť. Vďaka obchodovaniu s leverage sa dá prísť aj po 1 % prepade, čo je na kryptotrhu vlastne nič, o celý účet.

Trading s leverage

Trading s pákou, samozrejme, má aj výhody, avšak o tom si povieme v ďalšom diele. 99,9 % začiatočníkov, ktorí len spoznávajú prostredie obchodovania na burze, nie sú ziskoví. Predsa nikto nespadol z neba, že len otvorí obchod podľa ničoho a už zarába milióny.

Vybudovať si úspešný obchodný systém zaberie niekoľko rokov. Začiatočníkom určite môžeme odporučiť obchodovať s minimálnym leverage a optimálne aj s malým kapitálom. V opačnom prípade to môže dopadnúť veľmi zle. Čo je lepšie? Prísť ako začiatočník o 100 USD, alebo obchodovať s 10 000 USD s očakávaním, že za rok urobíte milión?

Môže byť lukratívne špekulovať nad tým, že do roka sa stanete milionármi, avšak takto to v tradingu nefunguje. Väčšinou, keď je trader chamtivý, končí to likvidáciou celého účtu. A presne toto nechceme vidieť na našom účte. Nechceme tam predsa prichádzať o peniaze.

Prečítaj si aj: Návod ako rozoznať kvalitnú kryptomenu od shitcoinu, na ktorom prerobíte

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.