Trading ako zarobiť
Trading ako zarobiť, zdroj: shutterstock.com/Autor: Aleksey Mnogosmyslov

Podľa medzinárodných a európskych nariadení musí každá burza a broker zverejňovať informácie o pomere ziskových a neziskových traderov. Obvykle to vyzerá nasledovne: Na 79 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. 

Čo vlastne tento údaj znamená? Že iba 21 % všetkých investorov a traderov je dlhodobo v zisku. A to aj napriek tomu, že už viac ako 100 rokov sú všetky americké akciové indexy v bullish trende. Kde je teda problém? Prečo toto číslo nie je napríklad 50 % ziskových a 50 % stratových traderov? Okrem toho, tento údaj nezaratúva len začiatočníkov, ale všetkých investorov, ktorí sa podieľajú na realizovaní objednávok.

Je obchodovanie jednoduché?

Tento údaj jasne hovorí, že obchodovanie na burze nie je ani zďaleka také jednoduché. U väčšiny stratových obchodníkov je problém práve využitie pákového efektu, ktorý dáva možnosť traderovi s malým kapitálom zarobiť veľké peniaze, ale, samozrejme, aj prerobiť. Vďaka obchodovaniu s leverage sa dá prísť aj po 1 % prepade, čo je na kryptotrhu vlastne nič, o celý účet.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Trading s leverage

Trading s pákou, samozrejme, má aj výhody, avšak o tom si povieme v ďalšom diele. 99,9 % začiatočníkov, ktorí len spoznávajú prostredie obchodovania na burze, nie sú ziskoví. Predsa nikto nespadol z neba, že len otvorí obchod podľa ničoho a už zarába milióny.

Vybudovať si úspešný obchodný systém zaberie niekoľko rokov. Začiatočníkom určite môžeme odporučiť obchodovať s minimálnym leverage a optimálne aj s malým kapitálom. V opačnom prípade to môže dopadnúť veľmi zle. Čo je lepšie? Prísť ako začiatočník o 100 USD, alebo obchodovať s 10 000 USD s očakávaním, že za rok urobíte milión?

Môže byť lukratívne špekulovať nad tým, že do roka sa stanete milionármi, avšak takto to v tradingu nefunguje. Väčšinou, keď je trader chamtivý, končí to likvidáciou celého účtu. A presne toto nechceme vidieť na našom účte. Nechceme tam predsa prichádzať o peniaze.

Prečítaj si aj: Návod ako rozoznať kvalitnú kryptomenu od shitcoinu, na ktorom prerobíte

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.