Sú niektoré altcoinové projekty neudržateľné?
Sú niektoré altcoinové projekty neudržateľné? Zdroj: Shutterstock, eamesBot

Analytička Lyn Aldenová reagovala na sektor kryptomien po nedávnom krachu projektu Terra. Ako vníma ostatné altcoinové projekty?

Expertka hodnotí altcoinové projekty

Lyn Aldenová sa vyjadrila k zvyšku trhu po historickom krachu blockchainu Terra:

Väčšina altcoinových projektov je postavená na neudržateľných obchodných modeloch. Ak urobíte firmu, ktorá bude predávať 20-dolárové bankovky po 10 dolárov, váš rast príjmov bude obrovský a váš celkový adresovateľný trh bude takmer nekonečný.“

Samozrejme, takýto model je absolútne neudržateľný. „Mnohé altcoinové projekty a trvalo nerentabilné rastové akcie, sú v podstate také,“ dodala Aldenová.

Podľa Aldenovej v prípade, že sa podniky snažia byť ziskové zvyšovaním cien, je to možné len v takom momente, keď je samotný produkt vnímaný ako hodnotný.

Myšlienka pri týchto obchodných modeloch je vo všeobecnosti taká, že po počiatočnej fáze rastu, v ktorej sa spaľujú peniaze, budú môcť zvýšiť ceny. A to niekedy funguje, ale len vtedy, ak je konečný produkt skutočne žiaduci sám o sebe, a nie preto, že je masívne podhodnotený.“

Mohlo by ťa zaujímať: Zakladateľ kryptomeny LUNA prechádza do útoku! Čo chce robiť?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

A ako hodnotí aktuálne najdiskutovanejší blockchain, ktorého algoritmický stablecoin skrachoval?

Takýto zámer bol aj v prípade TerraUSD. Je to ako: Ponúknime ľuďom neudržateľne vysoké výnosy, aby sme ich pritiahli, a možno po dostatočnom čase a rozsahu budú ľudia nejakým spôsobom chcieť používať túto štrukturálne nestabilnú vec, aby ňou skutočne platili za skutočné veci.

V porovnaní s neudržateľnými blockchainovými projektmi Aldenová prednedávnom uviedla, že Bitcoin signalizuje, že v oblasti okolo 20 000 USD vytvoril pomyselné dno a teraz sa pomaly približuje k oblasti tzv. „hlbokej hodnoty“.

Čítaj ďalej: Shiba Inu pokračuje v masívnom spaľovaní – bolo spálených 22,2 miliardy SHIB v priebehu 1 týždňa

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance