Spoločnosť Tesla a bitcoin
Spoločnosť Tesla a bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/Jonathan Weiss/mpohodzhay

Technologický gigant Tesla neprežíva práve najlepšie obdobie. Líder v oblasti výroby elektromobilov hlási masívny pokles akcií o viac ako 65 %. Ide o jeden z najväčších prepadov v histórii. Aj napriek týmto problémov spoločnosť naďalej drží bitcoin vo svojich rezervách. Informoval o tom portál Cointelegraph.

Tesla naďalej drží bitcoin

Podľa najnovších správ sa spoločnosť Tesla rozhodla, že nepredá bitcoiny, ktoré drží vo svojich rezervách a to aj napriek problémom veľkým problémom.

Výsledky spoločnosti za 4. štvrťrok ukazujú, že Tesla už viac ako 6 mesiacov nenakúpila, ale ani nepredala žiadne bitcoiny. Z tohto pohľadu tak ide o pozitívny výsledok, keďže sa rok 2022 niesol hlavne na vlne veľkých poklesov. Posledný predaj BTC zo strany Tesly sa odohral ešte v druhom štvrťroku minulého roka v celkovej výške podielu 75 %.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Oficiálne dokumenty spoločnosti uvádzajú, že Tesla drží k 31. decembru približne 9 720 BTC so stratou 34 miliónov dolárov, ktorá je však pripisovaná poklesu cien koncom roka 2022. Pri súčasnej cene vlajkovej kryptomeny hodnota predstavuje viac ako 224 miliónov dolárov.

Ak odhliadneme od vývoja akcií spoločnosti, Tesla dosiahla v 4. štvrťroku zisk 5,7 miliardy dolárov. Za celý rok 2022 to činí 20,8 milióna dolárov.

Viac o historickom prepade akcií Muskovej spoločnosti si môžete prečítať v našom článku: Koniec veľkého sna? Akcie Tesly zažívajú najväčší prepad v histórii

Konkurencia na trhu s elektromobilmi bude neustále rásť, čo môže Tesle privodiť ďalšie ťažkosti. Doteraz sa s takýmto vývojom udalostí nestretla. Do roku 2025 sa má oficiálne skončiť výroba áut so spaľovacími motormi, na čo reagujú všetky svetové automobilky. Pre Teslu je veľkým problém aj rastúca konkurencia z Číny.

Výroba elektromobilov výrazne vzrastie
Výroba elektromobilov výrazne vzrastie. Zdroj: shutterstock.com/Smile Fight

So zaujímavou informáciou prišla výskumná spoločnosť BloombergNEF, zaoberajúca sa strategickým výskumom globálnych komoditných trhov a prevratných technológii. Spoločnosť očakáva prudký nárast výroby elektromobilov, ktorý do roku 2025 vzrastie až o 500 %.

Čítaj ďalej: Mr. Big Short prichádza s ďalším varovaním – finančné trhy čaká šok v podobe veľkých poklesov