Akcie spoločnosti Tesla klesli
Akcie spoločnosti Tesla klesli. Zdroj: Shutterstock.com/Vitaliy Karimov

Spoločnosť Tesla patrí k najväčším svetovým technologickým gigantom. Najnovšie výsledky firmy Elona Muska však nedopadli podľa očakávaní a ovplyvnili aj trh s kryptomenami. Tento fakt otvára otázku, prečo má nadnárodný gigant taký vplyv na sektor kryptomien.

Tesla ovplyvnila altcoiny

Trh s kryptomenami neustále bojuje s negatívnymi makroekonomickými faktormi. Za posledných 24 hodín evidujeme pokles prakticky u všetkých hlavných altcoinových projektoch. Slabá výkonnosť je ovplyvnená správou spoločnosti Tesla o hospodárskych výsledkoch v 3. štvrťroku.

Spoločnosť Tesla nedosiahla očakávané zisky, a tak klesli aj jej akcie. Za posledných 24 hodín až o 8,36 %. Elon Musk informoval investorov, že aj napriek veľkému dopytu spoločnosť nesplní svoj cieľ z hľadiska dodávok vozidiel v roku 2023. Pôvodne sa očakávalo, že spoločnosť zarobí 22 miliárd dolárov. Jej tržby však v 3. štvrťroku dosiahli „iba“ 21,45 miliárd dolárov.

Pokles akcii spoločnosti Tesla
Pokles akcii spoločnosti Tesla. Zdroj: TradingView

Prečítaj si tiež: Greenpeace útočí na Bitcoin! Podľa nich žaťažuje životné prostriedie

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Tesla, Musk a kryptomeny

Tesla prvýkrát výrazne ovplyvnila celý trh s kryptomenami počas posledného býčieho trhu, keď akceptovala platby v bitcoinoch. Následne platby prestala akceptovať pre uhlikovú stopu a dotácie, ktoré by nedostala od americkej vlády. Samotný Elon Musk prostredníctvom Twitteru vplýval nielen na cenu Bitcoinu, ale aj kryptomien ako Dogecoin, Shiba Inu či Ethereum. Tento vplyv časom vytvoril koreláciu, ktorá dodnes pretrváva a ovplyvňuje cenovú volatilitu kryptomien.

Táto korelácia je pre kryptomeny negatívnym javom, pretože z hľadiska fundamentov je vplyv Tesly na sektor kryptomien z podstaty veci irelevantný. Rastúcou adopciou a vstupom ďalších inštitúcií na trh by sa aj táto korelácia mala zmeniť a zaniknúť

Čítaj ďalej: Graf na dnes: túto cenovú hladinu je potrebné sledovať v prípade poklesu Bitcoinu!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance