Porovnanie kryptomien v roku 2022
Porovnanie kryptomien v roku 2022. Zdroj: Shutterstock.com/salarko

Počas celého roka 2022 rástla inflácia a kryptomeny to priviedlo do hlbokej korekcie, keďže FED a ostatné centrálne banky potlačili dopyt zvýšením úrokových sadzieb. My sa dnes pozrieme na TOP 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie a porovnáme si ich výkonnosť od 1. januára. Ktoré kryptomeny najlepšie odolali predajnému tlaku?

TOP 10 kryptomien zahrňuje TRON (TRX), Polkadot (DOT), Polygon (MATIC), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), Cardano (ADA), XRP, Binance coin (BNB), Ethereum (ETH) a Bitcoin (BTC). V rebríčku nižšie môžete vidieť aj stablecoiny Tether (USDT), USD coin (USDC), Binance USD (BUSD) a DAI, ktoré nebudeme porovnávať.

TOP 10 kryptomien
TOP 10 kryptomien. Zdroj: Coinmarketcap.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Wall Street varuje pred dôležitým zlomovým momentom na trhu, o čo ide?

Ktorá kryptomena si najviac drží hodnotu?

Tron dosahoval 1. januára hodnotu 0,076 dolára a v čase písania článku sa nachádza na hladine 0,062 dolára, čo predstavuje korekciu zhruba 21 %. Zdá sa, že prekonať TRON vo výkonnosti v roku 2022 nebude také jednoduché.

Polkadot dosiahol 1. januára 28,58 dolárov, pričom sa v súčasnosti obchoduje na cenovej úrovni 6,23 dolára, čo predstavuje prepad o zhruba 77 %.

Polygon na začiatku roka zaznamenal hodnotu 2,57 dolára, čo je v porovnaní so súčasnou hodnotou o 66 % nižšie a obchoduje sa za cenu 0,87 dolára v čase písania článku.

Dogecoin sa obchodoval na cene 0,17 dolára dňa 1. januára a v súčanosti sa obchoduje už na cene 0,059 dolára. Korekcia predstavuje pokles ceny až zhruba 65 %.

Solana klesla z hodnoty 179 dolárov na súčasnú hodnotu 31 dolárov. Prepad tejto populárnej kryptomeny spôsobil znehodnotenie až o 82 %.

Všetky kryptomeny zasiahla korekcia
Všetky kryptomeny zasiahla korekcia. Zdroj: Shutterstock.com/Reda.G

Cardano zaznamenalo korekciu 72 %, pričom pád v roku 2022 spôsobil pokles ceny z hodnoty 1,37 dolára na 0,37 dolára.

XRP začal rok na cene 0,85 dolára a klesol na 0,47 dolára. Korekcia dosiahla hodnotu 43 %, čo je stále málo v porovnaní s inými mincami zo zoznamu.

Binance coin klesol z hodnoty 527 dolárov na súčasnú hodnotu 274 dolárov a v priebehu roku 2022 korekcia dosiahla už 47 %.

Ethereum 1. januára dosiahlo hodnotu 3 770 dolárov, pričom kleslo v priebehu roka na hodnotu 1 334 dolárov. Táto korekcia predstavuje znehodnotenie Etherea až o 63 %.

Bitcoin uzatvára tento zoznam TOP 10. Uzatváracia cena Bitcoinu v prvý deň tohto roku predstavovala 47 738 dolárov, zatiaľ čo sa v súčasnosti obchoduje na hladine 19 579 dolárov. Korekcia Bitcoinu spôsobila pokles ceny o 58 %.

Toto porovnanie má isté rezervy, keďže nie každá kryptomena dosiahla svoj vrchol v ten istý deň a 1. januára sa nachádzala v inej fáze korekcie. Nič to ale nemení na tom, že porovnanie korekcií v súčasnom roku poskytuje lepší prehľad, ktorej kryptomene sa darilo udržať si svoju hodnotu, a ktorej nie. Jasným víťazom je Tron, za ním nasleduje XRP a BNB. Naopak, najhoršiu výkonnosť majú kryptomeny Solana, Polkadot a Cardano.

Prečítaj si tiež: Profesor Siegel upozorňuje, že kryptomeny určite v budúcnosti porastú. Čaká Bitcoin už teraz rast 30 %?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance