Volatilita kryptomien výrazne klesla
Volatilita kryptomien výrazne klesla. Zdroj: Shutterstock.com/Lightspring

Jeden z najdôležitejších ukazovateľov vo svete kryptomien klesol na dvojročné minimum. Nízka volatilita je priamou reakciou na to, v akej fáze sa nachádzajú tradičné finančné trhy.

Nízka volatilita

Trh s kryptomenami bol v minulosti častokrát terčom kritiky pre extrémne vysokú volatilitu. Tento ukazovateľ však v roku 2022 výrazne zoslabol. Podľa kryptomenového portálu Kaiko sa 20-dňová volatilita Bitcoinu prvýkrát po viac ako dvoch rokoch ocitla na rovnakej úrovni, ako volatilita burzy NASDAQ. Cena týchto aktív však na tento stav reagovala odlišne. NASDAQ aj S&P zaznamenali pokles o 13 %, resp. 10 %, zatiaľ čo cena BTC sa drží na dôležitom supporte.

Aj napriek výraznejšiemu poklesu z júna sa kryptomeny stali spoločne s americkým dolárom najvýkonnejšími aktívami v treťom štvrťroku.

Pokles volatility môžeme s určitosťou pripisovať minulotýždňovým poklesom na trhoch po tom, čo boli oznámené výsledky hlavného indexu spotrebiteľských cien v USA. Tento index dosiahol 40-ročné minimum. Bitcoin zareagoval poklesom, no následne sa dokázal vrátiť späť do oblasti dôležitého supportu.

 

Prečítaj si tiež: Yassine Elmandjra: „Bitcoin dosiahne do roku 2030 1 milión dolárov. Som o tom presvedčený!“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

V súčasnosti tak na trhu prevláda strach. Deje sa tak to, čo by predpovedal málokto. Tradičné trhy začínajú byť volatilnejšie, než trh s kryptomenami na čele s Bitcoinom. Najväčšia volatilita je zaznamenaná pri dlhopisoch, ktoré čerpajú z agresívnej politiky FED-u.

Tento stav okomentoval aj populárny analytik Will Clemente.

„Tento stav iba ilustruje to, akú veľkú kompresiu volatility v súčasnosti zažíva Bitcoin,“ uviedol Clemente.

Ide o zmenu správaniu kryptomien z hľadiska volatility, alebo len o prechodný jav? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári nižšie.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance