Wall Street odporúča investovať do značky Mercedes-Benz
Wall Street odporúča investovať do značky Mercedes-Benz. Zdroj: Shutterstock.com/Tofudevil

Wall Street investorom odporúča, aby sa zamerali na svetoznámu automobilovú značku Mercedes-Benz. Ako dôvod uvádzajú obrovský nárast v predajnosti, od ktorého očakávajú pokračujúci rastúci trend

Mercedes-Benz ako vhodná investícia?

Automobilový priemysel zápasí už niekoľko mesiacov s čipovou krízou. Pozitívne výsledky v predaji zaznamenávajú iba niektorí poprední výrobcovia, medzi ktorých patrí aj značka Mercedes-Benz. Generálny riaditeľ Ola Kallenius uviedol, že aj napriek pandémii Covid-19 dosiahli v Čine obdivuhodné výsledky predaja.

Celkovo sme na čínskom trhu dosiahli solídne výsledky predaja. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie, ale momentálne je v našom prípade všetko stabilizované,“ uviedol Kallenius v rozhovore pre CNBC.

Čínsky trh je pre väčšinu automobilových značiek extrémne dôležitý. Aj v prípade značky Mercedes-Benz tvorí Čína dôležitý zdroj príjmu.

Čína je naším najväčším a najdôležitejším trhom. Za posledných desať rokov tvoril tento trh najväčšie zisky. Rovnako to vidím aj v budúcnosti,“ dodal Kallenius.

Prečítaj si tiež: Ceny nehnuteľností narazili na strop a začínajú zlacňovať

Analytici na Wall Street hodnotia akcie spoločnosti veľmi pozitívne a odporúčajú investorom nákup. Cena by podľa ich predpovedí mala počas najbližších 12 mesiacov dosiahnuť 83,54 eura. Išlo by tak o viac ako 52 % nárast ceny na jednu akciu.

Analýza pre Mercedes-Benz z dielne Wall Street
Analýza Mercedesu-Benz z dielne Wall Street. Zdroj: TipRanks

Značka Mercedes-Benz pracuje podľa slov generálneho riaditeľa Kalleniusa na vytvorení silného a odolného reťazca, ktorý bude dominovať po celom svete. Celkovo tak podľa analytikov z Wall Street môže ísť o skvelú investičnú príležitosť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance