Ripple verzus SEC
Ripple verzus SEC. Zdroj: Shutterstock.com/Maksim Safaniuk

Dlhotrvajúci spor medzi technologickou firmou Ripple a Americkou komisiou pre cenné papiere a burzu (SEC) sa podľa generálneho riaditeľa spoločnosti Ripple blíži ku koncu. Brad Garlinghouse zdôraznil pokrok napriek pomalému súdnemu procesu. V rozhovore pre CNBC predpovedal, že prípad Ripple sa pravdepodobne skončí v roku 2022.

Minulý rok SEC obvinila Ripple z predaja nelicencovaných cenných papierov vo forme tokenov XRP od roku 2013. Ripple sa proti tvrdeniam ohradil s tým, že XRP by sa nemal považovať za cenný papier.

SEC tvrdila, že spoločnosť si mohla byť vedomá toho, že XRP by mohol byť cenným papierom od jej právnych poradcov. A to ešte predtým, ako pokračovala v predaji tokenov a podala žiadosť o prístup k právnej rade odporcu. Súd návrh zamietol s odvolaním sa na privilégium advokáta a klienta.

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež – Analýza BTC – sme na lokálnom minime, alebo bude korekcia pokračovať?

Ripple nebol poškodený súdnym sporom pri expanzii

V priebehu roka sa vedúci pracovníci spoločnosti podelili o poznatky o prípade a jeho vplyve na podnikanie. Garlinghouse uviedol, že expanzia Ripple do ázijsko-pacifického regiónu nebola poškodená žalobou SEC-u. Spoločnosť tiež zvažuje možnú počiatočnú verejnú ponuku hneď po vyriešení prípadu.

Podpora prišla od držiteľov tokenov XRP, ktorí podali oznámenia, čo im umožnilo pripojiť sa k prípadu ako obžalovaní a podporiť Ripple v jeho tvrdeniach, že token neporušuje zákony o cenných papieroch. Sudca však v októbri rozhodol, že jednotliví držitelia XRP nemôžu vystupovať v prebiehajúcom súdnom spore ako obžalovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – TOP 5 metrík podľa Glassnode, ktoré predpovedajú vrchol rastu BTC

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre