Projekt Ripple
Projekt Ripple. Zdroj: Shutterstock, Stanslavs

Kontroverzné vyjadrenia v kauze SEC vs. Ripple neutíchajú. Tentokrát sa do problému zapojila aj sieť Ethereum, aj keď len nepriamo.

Prečítaj si tiež: Inflácia je prítomná úplne všade, ochrániť nás však môže Bitcoin – tvrdí miliardár John Icahn

SEC vs. Ripple

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple, ktorá stojí za tokenom XRP, Brad Garlinghouse, sa vyjadril, že SEC dosť výrazne dopomohol druhej najväčšej kryptomene v predbehnutí XRP. Podľa jeho slov je to nespravodlivé. ETH vraj vďaka SEC-u dosiahol výrazný náskok.

Názory boli odprezentované na virtuálnej konferencii FinTech Week. Šéf Ripplu zrejme stále neprekusol to, že sa ETH podarilo dosiahnuť druhé miesto hneď za Bitcoinom. Ethereum dostalo od regulačných orgánov zelené, čo je podľa neho nelogické.

Americká komisia pre cenné papiere a burzy je v spore s Ripplom pre tvrdenia, že XRP považuje za neregistrovaný cenný papier. Súdne konania do tejto kauzy zatiahli aj ETH, ktoré podľa vyjadrení SEC-u nie je cenný papier. A toto sa Ripplu nepáči. Dvojaký meter?

Môže ťa zaujímať: Coinbase sa stáva oficiálnym partnerom najlepšej basketbalovej ligy NBA

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Garlinghouse jednoducho vníma v celom spore veľkú krivdu voči XRP:

„Počas posledných rokov bola XRP druhým najhodnotnejším digitálnym aktívom. Keď sa ukázalo, že SEC dal ETH vstupenku, v tom momente Ethereum explodovalo. A to mu, samozrejme, pomohlo.”

Šéf XRP na záver dodal, že SEC robí nelogické kroky a útočí proti kryptomenám. Nedávno dokonca podnikol kroky aj proti burze Coinbase.

„V USA máte takmer 50 000 ľudí, ktorí vlastnia XRP a ktorí sa snažia žalovať SEC za to, že ich chráni.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre