Turecko čelí kríze, ktorú môže vyriešiť Bitcoin
Turecko čelí kríze, ktorú môže vyriešiť Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/melikee

Bitcoin frustroval investorov svojou nedávnou korekciou ceny, no v jednej krajine sa BTC hodlerom neoplatilo nič viac, ako držať túto kryptomenu. Trhové dáta z TradingView z 23. novembra potvrdili, že BTC dosiahol nové historické maximá voči tureckej líre.

BTC prekročil 700 000 lír

Turecko neoficiálne bojuje s menovou krízou, keďže prezident Recep Tayyip Erdoğan tlačí na udržanie nízkych úrokových sadzieb. Výsledkom bol kolaps výmenného kurzu líry, pričom USD/TRY len v utorok zaznamenal rast 14 %.

USD/TRY 1D
USD/TRY 1D. Zdroj: TradingView

Zatiaľ čo sú Turci svedkami poklesu ich kúpnej sily v reálnom čase, tí s alokáciou BTC môžu pravdepodobne oslavovať viac ako kedykoľvek predtým. BTC/TRY dosiahol v utorok na Binance 723 329 tureckých lír, čo je posledné zo série historických maxím, ktoré prichádzali takmer nepretržite.

BTC/TRY 1D
BTC/TRY 1D. Zdroj: TradingView

„Bitcoin je nádej pre Turecko,“ povedal minulý týždeň Michael Saylor, generálny riaditeľ MicroStrategy:

„Mena od marca stratila tretinu svojej hodnoty. Konverzia z TRY na USD len spomalí kolaps, zatiaľ čo prijatie BTC zvráti škody a oživí ekonomiku.“

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Prečítaj si tiež – Hodleri, ktorí nakúpili za 20 000 dolárov, odmietajú predávať BTC na ATH

Bitcoin ako nádej pre Turecko?

Podľa vlastných údajov BtcTurk, jedna z malého počtu domácich búrz, spracovala objem okolo 1 000 BTC (56,7 miliónov dolárov) na svojom páre BTC/TRY za posledných 24 hodín. Devízový sektor čelí ťažkým časom za vlády Erdoğana, ktorý v septembri vyhlásil „vojnu“ kryptomenám.

Ďalšia platforma, Thodex, bola začiatkom tohto roka predmetom škandálu a jej generálny riaditeľ Faruk Fatih Özer v tom čase utiekol s finančnými prostriedkami v hodnote 2 miliárd dolárov. Napriek uväzneniu najmenej šiestich jeho spolupracovníkov zostáva Özer na slobode.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – sme na lokálnom minime, alebo bude korekcia pokračovať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre