Burza eToro
Burza eToro. Zdroj: Shutterstock, monticello

Burza eToro prišla s pomerne nečakaným a prekvapivým krokom. Na základe obáv z regulačných zákonov vyradila z ponuky kryptomeny CardanoTron.

Cardano a Tron na eToro končia

Podľa vyhlásenia samotnej burzy sa tokeny ADATRX nemohli tejto problematike vyhnúť. Leží na nich najväčšia ťarcha pri zachovaní regulačných pravidiel, a preto museli byť delistované z ponuky. Ako prví budú obmedzení užívatelia v USA, a to konkrétne 26. decembra. Traderi z danej krajiny tak nebudú po tomto dátume môcť otvárať žiadne pozície s tokenmi ADA a TRX. Zákaz sa dotkne aj stakingu, pričom posledné odmeny za tento druh pasívneho príjmu užívatelia dostanú 15. januára 2022.

Prečítaj si tiež: Hodleri sú na viacročnom maxime a trh neopúšťajú – býčí trend by mal pokračovať

Si začínajúci alebo stredne pokročilý obchodník? V našej komunite traderov ti obchodovanie na burze pôjde ľahšie. V skupine nájdeš analýzy, denný update trhu, signály a, samozrejme, kompletné video návody od základov až po profesionálne obchodné systémy. Iba do konca tohto mesiaca v Black Friday 50 % zľave. 

»»»Chcem objednať členstvo v zľave!«««

Zdá sa, že sa tlaku regulačných úradov nedá vyhnúť. Pred nedávnom urobila podobný krok aj burza Kraken, ktorá vyradila z ponuky token Monero pre užívateľov z UK.

Čo čaká hodlerov ADA a TRX?

Burza ozrejmila danú situáciu na svojom blogu. Hodleri ADA a TRX majú možnosť svoje tokeny predať za USD. Tento proces však bude taktiež obmedzený po novom roku. Traderi, ktorí využívajú investovanie do inteligentných portfólií, budú mať možnosť previesť svoje aktíva do otvorených pozícií, ktoré môžu následne uzavrieť a predať. Tento istý proces platí aj pre investorov, ktorí sa rozhodli využívať možnosť kopírovania iných obchodníkov.