MMF má obavy z „kryptoizácie“!
MMF má obavy z „kryptoizácie“! ,zdroj: www.shutterstock.com/azrin_aziri

Bazilejská Rada pre finančnú stabilitu (FSB) vyjadrila obavy, ktoré sú v súlade s pozíciou Medzinárodného menového fondu (MMF). Oba orgány varovali, že v dôsledku geopolitického napätia na Ukrajine by mohlo dôjsť k zrýchleniu kryptoizácie na rozvíjajúcich sa trhoch.

Inštitúcie majú obavy

V oficiálnom liste od rady pre finančnú stabilitu spolu s centrálnym bankárom G20, ktorý má za úlohu monitorovať a vydávať odporúčania o globálnom finančnom systéme, napísal nasledujúce.

„Súčasné problémy sa vyskytujú v finančnej stabilite, posilnení dôležitosti a zvýšení naliehavosti pokračujúcej politickej práce FSB v mnohých oblastiach vrátane posilnenia odolnosti nebankového finančného sprostredkovania. Týka sa to taktiež ako aj kryptomenových aktív a kybernetických rizík.“

Mohlo by ťa zaujímať: Svet už nikdy nebude ako predtým: Ako bude v novom svete deglobalizácie ovplyvnená cena Bitcoinu?

FSB tvrdí, že „vojna medzi Ruskom a Ukrajinou posilnila už aj tak existujúce obavy týkajúce sa rastu a potenciálne nezákonného používania kryptomenových aktív“.

Ďalej sa hovorí:

Trhy s kryptomenami sa rýchlo vyvíjajú a mohli by dosiahnuť bod, v ktorom budú predstavovať hrozbu pre globálnu finančnú stabilitu z dôvodu ich rozsahu, štrukturálnej zraniteľnosti a zvyšujúcej sa prepojenosti s tradičným finančným systémom.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

MMF v kryptomenách vidí hrozbu

FSB taktiež tvrdí, že „v spolupráci s orgánmi stanovujúcimi štandardy, ako napríklad s Finančnou akčnou skupinou (FATF) pokračujeme vo svojej práci na regulácii a dohľade nad nekrytými kryptomenami a stablecoinmi. Aktívne sa rieši „analýza dopadov na globálnu finančnú stabilitu a rýchlo sa rozvíjajúceho sektora decentralizovaných financií (DeFi).“

MMF taktiež vydal správy o globálnej finančnej stabilite. Tí riešia svoje vlastné obavy súvisiace s kryptomenami, kde sa poznamenalo:

„Dôsledky rusko-ukrajinskej vojny a následné sankcie sa naďalej prejavujú celosvetovo. Tie otestujú odolnosť finančného systému prostredníctvom rôznych potenciálnych kanálov zosilnenia, vrátane zrýchlenia kryptoizácie na rozvíjajúcich sa trhoch.“

Finančný poradca MMF Tobias Adrian v správe varoval, že „fragmentácia platobných systémov by mohla súvisieť so vzostupom blokov centrálnej banky s digitálnymi menami (CBDC).

Na záver dodáva:

„Rozšírené používanie kryptoaktív na rozvíjajúcich sa trhoch by mohlo podkopať ciele domácej politiky. Multilaterálna spolupráca zostane kľúčom k prekonaniu týchto dlhodobých výziev.“

Čítaj ďalej: Päť signálov, podľa ktorých Ethereum vystrelí na 5 000 USD!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre