Na Ukrajine akceptujú už aj Dogecoin!
Na Ukrajine akceptujú už aj Dogecoin! ,zdroj: www.shutterstock.com/IgorFaun

Ukrajinský vicepremiér Mychajlo Fedorov povedal, že ukrajinská vláda začína prijímať dary v DOGE!

Fedorov zdôraznil, že meme aktíva, ako napríklad Dogecoin, majú momentálne väčšiu hodnotu ako ruský rubeľ a verí, že môžu podporiť ukrajinskú armádu a zachrániť životy.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin analýza – cena láme dôležitú rezistenciu, momentum je zatiaľ jednoznačne bullish

DOGE môže reálne pomôcť!

Každá pomocná ruka sa teraz zíde. Na Ukrajine začali akceptovať Polkadot od 1. marca a ukrajinská vláda je pripravená prijať dary v dogecoinoch (DOGE). Mychajlo Fedorov, podpredseda vlády, oznámil, že vláda bude prijímať DOGE prostredníctvom účtu ukrajinského predstaviteľa na Twitteri. Fedorov dokonca vyzval na pomoc spoluzakladateľa Dogecoinu Billyho Markusa a generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla Elona Muska. Ukrajinský predstaviteľ uviedol nasledovné:

„Dogecoin svojou hodnotou prekročil ruský rubeľ. Začíname prijímať dary aj v ,meme coinochʻ. Tieto aktíva môžu podporiť našu armádu a zachrániť nevinné životy. Elon Musk, Billy Markus, prosíme vás o pomoc.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní. 

Kryptomeny prišli vhod

Prijatie dogecoinov nasleduje po prosbe ukrajinskej vlády o darovanie rôznych kryptomien, ako napríklad Bitcoin a Ethereum, v dôsledku čoho na adresy určené na dary prišli BTC a ETH v hodnote miliónov dolárov. Kryptoburza Binance spustila iniciatívu na podporu Ukrajiny a taktiež darovala 10 miliónov dolárov. Potom, čo Fedorov oznámil prijatie DOGE, odpovedalo niekoľko zástancov Dogecoinu.

Billy Markus na Twitteri v reakcii na Fedorovov tweet odpovedal, že „nejaké som už poslal. Ľudia s dogecoinmi nie sú zvyčajne bohatí a samotný Dogecoin sa vo všeobecnosti používa na malé transakcie, ale sme starostlivá a dobrá komunita. Tí, ktorí chcú pomôcť, ponúknu pomoc. Dúfam, že sa krajina po tomto všetkom dokáže zotaviť“.

Čítaj ďalej: Vstupenky do kina AMC za DOGE a SHIB budú k dispozícii už tento mesiac!