Dosiahne Ethereum cenu 5 000 USD?
Dosiahne Ethereum cenu 5 000 USD? Zdroj: Shutterstock, AlekseyIvanov

Binance

Ethereum je na prahu jednej z najväčších aktualizácii za posledné roky. Väčšina analytikov predpovedá tomuto projektu svetlú budúcnosť. V tomto článku sa pozrieme na 5 signálov, ktoré by mohli ETH vystreliť až na 5 000 USD.

Ethereum na 5 000 USD?

Začne sa už čoskoro masívny nárast ETH? Cena druhej najsilnejšej kryptomeny je tak trochu na križovatke. Historické maximum bolo dosiahnuté po impozantnom raste 83 % a zastavilo sa až na úrovni 4 868 USD. Následne prišiel 55 % pokles na swingové minimum 2 652 USD. Toto minimum však bolo prerazené. Ak by došlo k trojitému dnu, cena by musela skĺznuť o približne 13 % a následne potvrdiť úroveň supportu práve na cene 2 652 USD. V takomto prípade by mohlo dôjsť k otočeniu trendu a nástupu býkov. Cieľom by mohla byť najprv úroveň 50 % retracementu na úrovni 3 287 USD a následne útok na nové ATH, a to 5 000 USD.

Prečítaj si tiež: Čo tvrdia známy analytici? „Ak FED zvýši svoj inflačný cieľ, Bitcoin s určitosťou porastie!“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Investori by však mali byť opatrní z dôvodu 200-dňového kĺzavého priemeru (SMA), ktorý sa nachádza na úrovni 3 492 USD. A tu môže prísť k stlačeniu indikátora RSI k úrovni 38,16. Tento stav sa naposledy udial v júni a v júli roku 2021, čo nakoniec predznamenalo nárast až o 185 %.

ETH/USDT
ETH/USDT 3D TF. Zdroj: TradingView

Optimisticky vyzerá aj indikátor ponuky na burzách. Podľa tohto ukazovateľa došlo k presunu až 94 000 ETH, čo môže naznačovať zníženie predajného tlaku. Takto masívny odlev bol zaznamenaný už šiestykrát.

Tok čistých pozícií ETH na burzách
Tok čistých pozícií ETH na burzách. Zdroj: Glassnode

Ďalším býčím signálom môže byť aj počet aktívnych adries na blockchaine ETH. Ten dosiahol nové historické maximum na úrovni 60 330. Zdá sa teda, že pribudlo pomerne veľké množstvo nových investorov, ktorí Ethereu veria.

Aktívne adresy
Aktívne adresy. Zdroj: Santiment

Dlhodobým býčím signálom je určite aj ponuka ETH na burzách. Od júla 2020 je vo výraznom klesajúcom trende. Tento stav sa prepadol z 29,69 milióna až na 14,96 milióna ETH. Je to teda odlev 11,73 milióna ETH za menej ako dva roky. Investori teda nie sú ochotní predávať.

Ponuka ETH na burzách
Ponuka ETH na burzách. Zdroj: Santiment
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre