Trh s kryptomenami rastie
Trh s kryptomenami rastie. Zdroj: Shutterstock, Coyz0

Za posledný mesiac vstúpilo na trh s kryptomenami viac ako 400 miliárd dolárov. Globálna ekonomika trpí a to čoraz viac nahráva kryptomenám na čele s BTC.

Trh s kryptomenami rastie

Globálna ekonomika ani náhodou neprežíva šťastné obdobie. Tento fakt v poslednom období dosť jasne nahráva kryptomenám, ktoré robia obrovské pokroky aj z hľadiska celkovej trhovej kapitalizácie. Tá sa za 30 dní navýšila o extrémnych 400 miliárd USD.

Presne pred mesiacom bola trhová kapitalizácia na úrovni 1,73 bilióna USD. Dnes je to o 23,3 % viac, čiže približne o 403 miliárd USD.

Celková trhová kapitalizácia kryptomien
Celková trhová kapitalizácia kryptomien. Zdroj: CoinMarketCap

Prečítaj si tiež: Do kapitalizácie Etherea sa napumpovalo až 30 miliárd USD, a to v priebehu jedného týždňa

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Za posledných 24 hodín sa výrazne zvýšil aj celkový objem na trhu s kryptomenami, ktorý je aktuálne na hodnote približne 112,03 miliardy USD.

Bitcoin na čele

Rast celého trhu s kryptomenami môžeme z veľkej časti pripisovať Bitcoinu. Ten prežíva býčiu vlnu. V čase písania tohto článku sa cena pohybovala na úrovni 47 888 USD. Kráľ kryptomien má aktuálne trhovú kapitalizáciu približne na úrovni 910 miliárd USD. Vlajkové digitálne aktíva, ako napr. BTC, sú jasným príkladom toho, ako by mal fungovať bezpečný prístav v čase veľkej inflácie.

V celej Európskej únii a Spojených štátoch začínajú byť zjavné známky recesie, čo podnecuje obavy z možného výpredaja a rastúcej inflácie. Záujem o kryptomeny ako potenciálneho zabezpečenia proti takémuto vývoju teda naďalej rastie.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre