Akcie alebo kryptomeny? – Akcie obľúbeného Netflixu sa prepadli na 25%!
Akcie alebo kryptomeny? – Akcie obľúbeného Netflixu sa prepadli na 25%! ,zdroj: www.shutterstock.com/Ascannio

Kryptomeny sa zvyknú označovať ako volatilné aktíva. Ako ukazuje súčasná situácia na akciovom trhu, ostatné aktíva už dnes nie sú až také stabilné, ako boli doteraz. Cena akcií Netflixu, najznámejšej streamovacej služby, zaznamenala veľký pokles po prekvapivom zverejnení poklesu počtov používateľov služby. Akcie spoločnosti Netflix (NFLX) sa prepadli o 25 %!

Mohlo by ťa zaujímať: Svet už nikdy nebude ako predtým: Ako bude v novom svete deglobalizácie ovplyvnená cena Bitcoinu?

Netflix prišiel o 25 % ceny svojich akcií

Paniku, ktorá vyvolala takýto dramatický cenový pád, spôsobil fakt, že streamovacia služba stratila v prvom štvrťroku 2022 viac ako 200 000 používateľov a predpokladá sa, že v tomto štvrťroku stratí dokonca ďalšie dva milióny predplatiteľov. Podľa spravodajskej agentúry Bloomberg je to po prvýkrát, čo spoločnosť od roku 2011 zaznamenala straty v počte používateľov.

Investori, samozrejme, okamžite reagovali predajom akcií (NFLX) pri obchodovaní po pracovnej dobe, čo spôsobilo pád cien na nové, ročné minimum 258,90 USD za akciu. Takáto cenová volatilita vyvolala určitú škodoradosť zo strany „konkurenčnej“ kryptomenovej komunity, ktorá už dlhú dobu čelí kritike zo strany tradičných investorov, ktorí tvrdia, že kryptomeny sú príliš volatilné.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kryptomeny vs. akcie

Cena akcií Netflixu si od začiatku roka 2022 počínala omnoho horšie ako Bitcoin. Netflix totižto stratil viac ako 55 % od 1. januára tohto roka, keď bol na vrchole okolo úrovne 597 USD. Pre porovnanie, Bitcoin je od svojej pôvodnej otváracej ceny v roku 2022 z 46 319 USD na úrovni 41 750 USD. Prišiel tak „len“ o 11 %.

Ostatné akcie z odvetvia technológií zaznamenali tento rok denné straty podobne, ako kryptomeny. Napríklad PayPal klesol o 20 % zo 172,77 USD na 139,89 USD. V ten istý deň akcie Mety (bývalý Facebook) klesli o 25 % z 327,82 USD na 244,65 USD. Vyzerá to, že časy, keď sa aktívne „zosmiešňovali“ len kryptomeny, sú preč.

Za zmienku stojí analýza, ktorú vykonala výskumná kryptomenová firma Into The Block. Tá zistila, že Bitcoin a Ethereum boli „menej volatilné ako mnohé akcie, a to najmä tie, ktoré ponúkali kryptomeny vo svojom portfóliu.

Čítaj ďalej: Goldman Sachs: Pravdepodobnosť recesie je 35 % a renomovaný ekonóm John Mauldin predikuje pokles akcií až o 40 %!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre