Projekt IOTA
Projekt IOTA. Zdroj: Shuttersrock, stockphoto-graf

IOTA prichádza s pomerne významnou aktualizáciou. Spúšťa beta verziu inteligentných kontraktov, ktorá vraj vylepšuje aj nedostatky, s ktorými bojuje konkurencia.

Prečítaj si tiež: Bitcoin sa dostal na dôležitý support – Prípadný break out môže spustiť výpredaj!

IOTA a smart konktrakty

IOTA pred nedávnom oznámila, že pracuje na spustení beta verzie pre inteligentné kontrakty. Fanúšikovia sa konečne dočkali. Vysokorýchlostné transakcie s nulovými poplatkami? To znie lákavo. Beta verzia obsahuje virtuálny stroj Ethereum (EVM). Aj vďaka tomu sú tokeny ERC-20 interoperabilné s platformou.

Všetky inteligentné kontrakty majú výnimočnú schopnosť. Tvorcovia majú možnosť nastavenia vlastných poplatkov. To umožňuje rôznym blockchainom súťažiť v znižovaní poplatkov.

IOTA/BUSD
IOTA/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Prečítaj si aj náš ďalší článok: Shiba Inu (SHIB) vystrelila na viac ako 45 % za dva dni a dosiahla nové historické maximum!

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Odhodlala sa však platforma IOTA na smart kontrakty neskoro? Svojím pohľadom na danú problematiku prispel aj generálny riaditeľ projektu, Dominik Schiener. Ten vníma časové navýšenie ako výhodu v porovnaní s konkurenciou. Pre porovnanie, napríklad sieť Cardano má problémy s obmedzenou priepustnosťou, zatiaľ čo IOTA ponúka prakticky neobmedzenú škálovateľnosť.

„Veríme, že obrovské množstvo našich spoluprác s nadnárodnými subjektami, vládnymi agentúrami ako aj záujem startupov, malých a stredných podnikov a podobne, je spôsobený tým, že IOTA je prakticky bez poplatkov. Samotné poplatky, a najmä ich volatilita, zaťažujú obchodné modely s diametrálnym opakom ekonomickej hnacej sily.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre