Solana s novým ATH
Solana. Zdroj: Shutterstock, WindAwake

Solana dosiahla za posledné obdobie úctyhodné výsledky, ktoré počas tohto víkendu okorenila novým historickým maximom na úrovni 260 USD. Čo môžeme očakávať v nasledujúcich týždňoch?

Prečítaj si tiež: Za platbu na Ethereum sieti môžete zaplatiť aj 400 USD

Solana na novom ATH

Jeden z najväčších konkurentov ETH dosiahol počas sobotného večera nové historické maximum s cenou 260 USD. V čase písania tohto článku sa cena mierna prepadla na hodnotu 248,50 USD. Stále sme však v prípade tokenu SOL extrémne bullish. Dôkazom pozitívnej nálady okolo tohto projektu je aj dosiahnutie prestížnej štvrtej priečky rebríčka podľa celkovej trhovej kapitalizácie, čo značí zdolanie silného Cardana.

Všetky tieto pozitívne správy prichádzajú v správnom čase. Začína sa totiž konferencia nadácie Solana s názvom Breakpoint, ktorá sa bude konať v Lisabone a bude trvať až do stredy 10. novembra. Hlavnými rečníkmi na tejto konferencii budú generálny riaditeľ Solany Anatolij Jakovenko a generálny riaditeľ burzy FTX Sam Bankman-Fried.

Mohlo by ťa zaujímať: Blockchain Fantom valcuje konkurenciu – má potenciál až na 3-násobný rast

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Rozdiely s konkurenciou

Solana je blockchain, ktorý bol založený ešte v roku 2017. Projekt disponuje technológiou inteligentných kontraktov. V porovnaní s hlavným konkurentom ETH má podľa slov vývojárov omnoho lepšiu škálovateľnosť a nižšie transakčné poplatky, čo sa v praxi naozaj potvrdzuje. Blockchain SOL dokáže spracovať 50 000 TPS, takže sa právom môže pýšiť titulom najrýchlejšieho blockchainu na trhu.

Analytici a fanúšikovia SOL po novom tento projekt nazývajú tzv. „Ethereum Killer”.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre