Srbsko kryptomeny adopcia
Srbsko kryptomeny adopcia, zdroj: www.shutterstock.com/Global Image Archive

Vyzerá to tak, že kryptomeny v južnej časti Európy naberajú na obrátkach. Srbsko má už slušný počet hodlerov kryptomien, odhaduje sa, že viac ako 200 000 ľudí nakúpilo kryptomeny.

Záujem o digitálne aktíva sa neustále zvyšuje spolu s rastom miestneho trhu kryptomien. Dôležité taktiež bolo rozhodnutie zákonodarcov legálne uznávať digitálne aktíva. Takéto vyhlášky určite pomôžu v adopcii a takisto vzbudia dôveru v ľuďoch.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitka o najlepšie meno v krypto svete pokračuje – Coinbase podpísal spoluprácu s legendou NBA!

Srbsko eviduje nárast záujmu o kryptomeny

Tohtoročne stanovené regulácie a rastúci záujem zo strany investorov umiestnili 7 miliónové Srbsko medzi krajiny, ktoré sa v budúcnosti môžu stať jednou z „krypto destinácií“. Odhaduje sa, že minimálne 200 000 obyvateľov už vlastní nejaké kryptomeny.

Srbský zákon o digitálnych aktívach nadobudol účinnosť v lete tohto roku. Právne predpisy uznávajú kryptomeny za virtuálne aktíva. Ustanovenia ich definujú ako „digitálne záznamy hodnoty, ktoré je možné nakúpiť, predať, preniesť či vymeniť“.

„Každý mesiac od vyhlášky sme v tomto roku zaznamenávali značný nárast nákupu či predaja kryptomien. Trh v Srbsku určite rastie a nezaostávame ani za niektorými rozvinutými svetovými trhmi,“ povedal Marko Zivkovic, riaditeľ miestnej kryptoburzy.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Juh Európy sa pripravuje

Platformy majú dočasné povolenie, ktoré umožňuje ponúkať používateľom nákup či predaj kryptomien. Očakáva sa, že začiatkom budúceho roka získajú trvalé povolenie od Národnej banky Srbska (NBS). Zivkovic ďalej poznamenáva, že len čo získajú plnú licenciu, budú môcť spracovávať aj platby kryptomenami za tovar či rôzne služby.

Ekonómka Malisa Djukic poukázala na signifikantný nárast kapitalizácie globálneho kryptotrhu v posledných rokoch. Uvádza, že záujem o kryptomeny medzi investormi, či už malými alebo veľkými, je nepochybne na vzostupe. To isté platí aj pre počet a hodnotu kryptomenových transakcií.

Čo sa týka štátov bývalej Juhoslávie, prijatie kryptomien vyzerá veľmi sľubne. Srbsko ako jeden z najväčších regionálnych hráčov môže pokračovať v udávaní trendu. Susedné krajiny ako napríklad Slovinsko sú taktiež pozitívne naklonené kryptomenám (tzv. cryptofriendly). Nedávno sme priniesli správu o tom, ako v susednom, Slovákmi obľúbenom Chorvátsku, reťazec supermarketov bude akceptovať platby kryptomenami vo svojich obchodoch.

Čítaj ďalej: Ukrajina napreduje – jedna z najstarších bánk spúšťa projekt digitálnej hrivny na báze Stellaru

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance