Americká Rada identifikuje stablecoiny a kryptomeny ako hrozbu pre finančný systém

Novinky Americká Rada
Americká Rada, zdroj: shutterstock.com/Autor:MaHa1
BITmarkets BITmarkets

Vo výročnej správe uverejnenej v piatok americká Rada pre dohľad nad finančnou stabilitou (FSOC) vyjadrila svoje znepokojenie nad prijatím stablecoinov a ďalších digitálnych aktív.

Pokiaľ ide o stablecoiny, FSOC uviedla, že dôveru spotrebiteľov by mohli podkopať faktory, ako je nelikvidita, nedostatok vhodných záruk, nepriehľadnosť ohľadom práv na odkúpenie a kybernetické útoky. „Run na stablecoiny počas napätých trhových podmienok môže mať potenciál zosilniť šok pre ekonomiku a finančný systém,” uvádza správa.

Prečítaj si tiež – Spoločnosť Bitwise oficiálne spúšťa prvý indexový NFT fond na svete

Pozor na DeFi, uvádza americká Rada

Správa tiež upozornila na vývoj v decentralizovaných financiách alebo DeFi, kde by použitie vysokej páky mohlo vyvolať prudký výpredaj, keď cena podkladového aktíva klesne. To by viedlo k cyklu výziev na dodatkovú úhradu a ďalšiemu poklesu cien. Správa okrem toho uviedla, že „používatelia týchto služieb čelia okrem iného riziku straty v dôsledku kolísania trhovej hodnoty, prevádzkových problémov a hrozieb kybernetickej bezpečnosti”

V odporúčaniach správy FSOC vyzýva k jednotnému úsiliu medzi federálnymi a štátnymi orgánmi uzákoniť legislatívu o stablecoinoch a digitálnych menách.

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Inovatívny potenciál nemožno zaprieť

Napriek obavám ohľadom veľmi neregulovanej povahy kryptopriemyslu správa zdôraznila aj ich inovatívny potenciál:

„Vývoj digitálnych aktív a použitie súvisiacej technológie distribuovanej účtovnej knihy môže predstavovať príležitosť na podporu inovácií a ďalšiu modernizáciu finančnej infraštruktúry. Regulačná pozornosť a koordinácia sú kriticky dôležité vo svetle rýchlo sa vyvíjajúceho trhu s digitálnymi aktívami.”

Mohlo by ťa zaujímať:

Máme najväčšiu infláciu za posledných 39 rokov

Kryptoburza Binance bude musieť zatvoriť svoju pobočku v Singapure!

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: