Digitálne aktíva a ich regulácia
Digitálne aktíva a ich regulácia. Zdroj: Shutterstock, JLStock

Včera sa odohrala veľmi významná udalosť s názvom „Digitálne aktíva a budúcnosť financií“, ktorá môže ukázať smerovanie regulačných opatrení kryptomien. Generálni riaditelia významných kryptografických spoločností vystúpili pred Výborom pre finančné služby Snemovne reprezentantov, aby vyjadrili názor na optimálne smerovanie regulácií.

Digitálne aktíva a budúcnosť financií

Ide o udalosť, ktorá má jasne definovať vnímanie inovácií v USA. Na tomto dôležitom vypočutí vystúpili poprední riaditelia kryptografických spoločností, ako napríklad Jeremy Allaire, Sam Bankman-Fried, Brian Brooks a ďalší. Do médií sa dostali niektoré úseky z tohto dôležitého stretnutia.

Ako by podľa nich malo vyzerať ideálne regulačné prostredie?

Hneď na úvod sa vyjadril reprezentant Severnej Karolíny Patrick McHenry, podľa ktorého by sme nemali odsudzovať celý kryptografický priemysel na základe prehreškov pár jedincov z minulosti.

V ďalšej časti už dostali slovo jednotliví predstavitelia spoločností. Ich úlohou bolo poukázať a obhájiť činnosť ich spoločností, čo dokážu ponúknuť a prečo by mali byť chránení pred reguláciami.

Mohlo by ťa zaujímať: Ubisoft uvádza na trh platformu „Ubisoft Quartz“ spolu s energeticky efektívnym blockchainom a NFT!

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Generálny riaditeľ spoločnosti BitFury Brian Brooks sa ostro pustil do správania SEC-u. Podľa neho sú aktuálne regulačné opatrenia tvrdé a majú významnú úlohu v tom, že viacero dôležitých spoločností odchádza do zahraničia. Narážal najmä na spoločnosť Fidelity, ktorá bola nútená so svojím hlavným produktom „Bitcoin spot ETF“, odísť do Kanady. V USA ju odmietli.

Reč bola aj o stablecoinoch. K tejto téme sa vyjadril aj Charles Casgarilla, generálny riaditeľ spoločnosti Paxos. Podľa neho môže americký dolár prísť o status svetovej rezervnej meny. To môže nastať v prípade, ak sa nepodarí zregulovať stablecoiny, ktoré sú kryté americkým dolárom.

Svoj názor vyjadrila aj finančná riaditeľkakryptomenovej burzy Coinbase, Alesia Haasová, ktorá s veľkou pravdepodobnosťou narážala na prebiehajúci súdny spor Ripple vs. SEC. Podľa nej sú zákony o cenných papieroch týkajúce sa kryptomien úplne jasne definované. Hovoria o tom, že blockchainové tokeny nie sú cennými papiermi. Môžu byť vnímané ako nová forma digitálneho majetku. A toto je v priamom rozpore s tým, čo uvádza šéf SEC-u, Gary Gensler, ktorý si myslí, že všetky tokeny sú cenné papiere.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre