Chorvátsko Kryptomeny Supermarket Adopcia
Chorvátsko Kryptomeny Supermarket Adopcia, zdroj: www.shutterstock.com/GlobalImageArchive

Dovolenka a turizmus v Chorvátsku naberie nový nádych! Najväčší chorvátsky supermarket Konzum začal prijímať online platby kryptomenami. Spoločnosť ďalej plánuje rozšíriť projekt a spustiť novú možnosť platby dokonca vo svojich kamenných obchodných predajniach.

Mohlo by ťa zaujímať: Globálna kybernetická spoločnosť Kaspersky predpovedá veľký počet kyberútokov na kryptomeny!

Chorvátsky supermarket ponúka široký sortiment

Konzum, najväčší reťazec supermarketov v Chorvátsku, drží krok s dobou a začne akceptovať platby pomocou Bitcoinu (BTC) a kryptomenami.

Spoločnosť oznámila, že počínajúc decembrom začnú prijímať hneď až deväť kryptomien ako formu oficiálnej platby vo svojom internetovom obchode. Tam umožní zákazníkom používať kryptomeny na nákup potravín, potrieb pre domácnosť a všetko to, čo budú mať v ponuke.

Podľa oznámenia, medzi podporované kryptomeny budú patriť, samozrejme, tie najsilnejšie. Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, EOS, Dai, XRP, Stellar, ale dokonca aj stablecoiny ako napríklad Tether (USDT) a USD Coin (USDC).

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Kto by to bol povedal?

Aby bolo možné platiť pomocou spomínaných kryptomien, Konzum bude spolupracovať s miestnou spoločnosťou Electrocoin s implementáciou systému PayCek. Tá umožňuje obchodníkom prijímať kryptoplatby. Pre vysokú volatilitu systém PayCek zaručuje kupujúcim pevný výmenný kurz na začiatku transakcie a poskytuje dostatok času na úspešné vykonanie.

Supermarket začína prijímať platby zatiaľ len vo „virtuálnom obchode“, avšak plánuje v blízkej budúcnosti rozšíriť možnosť platby v každej fyzickej predajni supermarketu. Spoločnosť prevádzkuje v Chorvátsku viac ako 700 obchodov a má viac ako 10 000 zamestnancov.

Podľa člena predstavenstva Konzumu, Uroša Kaliniča, zavedenie tejto vymoženosti poukazuje na záväzok spoločnosti ku globálnemu trendu a inováciám v maloobchodnom sektore.

Čítaj ďalej: Shiba Inu je zalistovaná na všetkých popredných kryptomenových burzách – obnoví sa záujem investorov?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre