Ruská centrálna banka chce dať kryptomenám stopku
Ruská centrálna banka chce dať kryptomenám stopku. Zdroj: Shutterstock, phanurak rubpol

Binance

Ruská centrálna banka chce zakázať možnosť investovania do kryptomien. Bude negatívny prístup voči kryptomenám pokračovať?

Ruská centrálna banka útočí na kryptomeny

Ruská federácia pokračuje v nekompromisnom prístupe voči kryptomenám. Tentokrát sa o zákaz investovania do kryptomien snaží ruská centrálna banka. Podľa najnovších správ majú v úmysle zakázať lokálnym investorom alokovať ich finančné prostriedky do kryptomien.

S týmto oznámením ako prvá prišla agentúra Reuters. Ruská centrálna banka argumentuje vznikom potenciálnych rizík vo vzťahu k finančnej stabilite krajiny. Podobne ako v minulých prípadoch, aj tu padlo vyjadrenie o využívaní kryptomien na rôzne škodlivé a nelegálne aktivity. Banka už dokonca začala viesť dialógy s investormi a odborníkmi na trh, ako by mohla tento zákaz zrealizovať a čo by to pre krajinu znamenalo.

Prečítaj si tiež: FED ohlásil zvýšenie úrokových sadzieb a rýchlejší tapering – Čo to pre trhy znamená?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

V prípade úspešného zrealizovania zákazu sa krajina dostane do fázy absolútneho zákazu operácií s kryptomenami a digitálnymi aktívami.

Kroky ruskej centrálnej banky sú pomerne prekvapivé. Pred určitou dobou sa námestník ministra financií Alexej Mojsejev vyjadril, že krajina nemá v úmysle ísť rovnakou cestou ako Čína, ktorá kryptomeny zakázala.

Niektoré lokálne banky, ako napríklad Neobank, boli možnosti využívania kryptomien celkom otvorené. Ďalšie banky sa však zatiaľ vyjadrili, že prijatie kryptomien musí jednoznačne obsahovať regulačné zákony. Zákaz investovania do kryptomien v najväčšej svetovej krajine podľa rozlohy, by neznamenal nič dobré.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre