[Správy] Weiss Rating zverejnil zoznam najlepších coinov • BAT zaznamenáva po pridaní na Coinbase prepad…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

XRP, Stellar, EOS a Cardano sú podľa Weiss Cryptocurrency Ratingu najlepšie coiny • BAT zaznamenáva po pridaní na Coinbase prepad • Čína povoľuje vlastnenie kryptomien • Hard fork NEO Super – legitímny coin alebo obyčajný scam?  • Španielska banka BBVA poskytla pôžičku cez Ethereum blockchain

XRP, Stellar, EOS a Cardano sú podľa Weiss Cryptocurrency Ratingu najlepšie coiny

Weiss Ratings publikoval najnovšiu aktualizáciu klasifikácie kryptomien. Z celkového počtu 111 hodnotených coinov iba štyri obdržali známku odporúčajúcu ich nákup. Škála hodnotenia je od najlepšej známky A+ po najhoršiu E-. Ak daný coin dostane hodnotenie vyššie ako B-, spoločnosť radí jeho nákup. V prípade známok C+ až C- ju odporúčajú držať a pri hodnotení nižšom ako D- predať. Podľa zverejnenej štúdie získali známku B štyri kryptomeny. Konkrétne ide o XRP, XLM, ADA a EOS.

Z uvedeného vyplýva, že hodnotiaca komisia radí investorom ich nákup a kumuláciu. Analytici uvádzajú, že XRP a Stellar majú potenciál byť užitočné pre tradičné finančné odvetvia, zatiaľ čo EOS a ADA budú mať významnejší vplyv na úrovni budovania decentralizovaných aplikácií, respektíve spoločenstiev.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

BAT zaznamenáva po pridaní na Coinbase prepad

Po tom, ako bol Basic Attention token (BAT) pridaný na Coinbase (Coinbase Consumer) stratil na hodnote už takmer 20% a približuje sa k cene, ktorú mal pred zalistovaním na Coinbase Pro. Práve pridanie na Coinbase Pro postupne dvíhalo od 2. novembra cenu tohto coinu. Od včerajšej noci však BAT klesá a v čase písania článku sa pohybuje na úrovni 0.29 USD. Z aktuálnych top 100 kryptomien podľa metriky CMC je na tom z pohľadu straty jednoznačne najhoršie.

Viac sa dočítate tu: ethereumworldnews.com (v angličtine).

Čína povoľuje vlastnenie kryptomien

Dobré správy prichádzajú z Činy. Bitcoin bol legitímne definovaný a uznaný ako právny majetok, ktorý môže byť vlastnený, prevedený a využívaný ako platobný prostriedok pre nákup tovaru a služieb. Pôvodne bolo totiž na základe rozhodnutia Medzinárodného arbitrážneho súdu v Shenzhene držanie a obchodovanie s kryptomenami nelegálne.

Minuloročný zákaz mal za následok nie len problémy pre kryptoburzy registrované v tejto krajine, ale aj pre samotné ťažobné spoločnosti. Niektoré z nich sa preto v dôsledku vládneho zákazu rozhodli zmeniť miesto pre svoje podnikanie a zaregistrovali sa v iných krajinách. Každopádne zákaz obchodovania s kryptomenami v Číne je minulosťou, pričom zmienený súdny dvor v Shenzene vydal stanovisko, kde sa uvádza:

“Čínsky súd potvrdzuje, že Bitcoin je chránený zákonom. Medzinárodný arbitrážny súd v prípade kryptomien rozhodol verdiktom, že Čína nezakazuje vlastniť ani prevádzať Bitcoin, nakoľko je chránený zákonom z dôvodu jeho majetkovej povahy a ekonomickej hodnoty.”

Viac sa dočítate tu: btcnn.com (v angličtine).

Hard fork NEO Super – legitímny coin, alebo obyčajný scam?

Na zajtra (sobota 10.11.2018) je ohlásený hard fork, ktorým vznikne nová kryptomena NEO Super (NEOX), pričom každý držiteľ kryptomeny NEO dostane NEOX v pomere 1:2. Podľa dev tímu bude NEO Super novou globálnou otvorenou platobnou sieťou, ktorá bude fungovať bez akýchkoľvek zbytočných sprostredkovateľov alebo centralizovanej kontroly. Na viacerých internetových fórach je však označovaný ako potenciálny scam.

Každopádne link na oficiálnu stránku NEOX nájdete tu. Väčšina otázok je zodpovedaná v sekcii FAQ. Úsudok si urobte podľa vlastného zváženia, avšak zatiaľ žiadna burza daný fork nepodporila.

Viac sa dočítate tu: neo-super.org (v angličtine).

Španielska banka BBVA poskytla pôžičku cez Ethereum blockchain

Španielska banka BBVA oficiálne vydala úver prostredníctvom Ethereum blockchainu. Ide o prvú transkaciu, ktorá vyústila z dlhšej doby pripravovaného pilotného programu, ktorý má priniesť reálne využite Ethereum blockchainu v finančnom odvetví. Úver, ktorý získala španielska národná elektrárenská spoločnosť Red Electrica bol vo výške 150 miliónov dolárov. Detaily ohľadom použitej krypotmeny však zverejnené neboli.

Viac sa dočítate tu: cryptoglobe.com (v angličtine).

 Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.