Čína povoľuje – čínske obchody môžu legálne prijímať platby v BTC!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Je to už viac než rok, čo Čína zakázala nákup a predaj kryptomien, vrátane výmeny jednotlivých coinov za tovar alebo služby. Zdá sa, že čínski zákonodarcovia začínajú uvoľňovať tieto zákazy. Podľa najnovších správ zverejnených portálom CnLedger je opäť možné prijímať Bitcoin ako formu platidla. 

Szenzhen Court od International Arbitration totiž Bitcoin oficiálne uznal ako majetok, čím zároveň zlegalizoval transakcie tejto digitálnej meny.

„Čínsky súd potvrdil, že Bitcoin je chránený zákonom, ktorý po novom nezakazuje jeho vlastnenie/posielanie. Bitcoin je tak oficiálne uznaný ako majetok.”

Transakcie Bitcoinu nie sú nezákonné!

Kryptovýskumníčka Katherine Wu preložila a zanalyzovala všetky dokumenty. Vysvetlila, že decentralizovaná podstata Bitcoinu vlastníkovi poskytuje finančnú a ekonomickú slobodu, a teda Bitcoin môže byť uznaný ako majetok.

„Strana tvrdí, že Bitcoin má charakteristiky majetku – je kontrolovaný jeho vlastníkom a poskytuje mu hodnotu (ktorú samozrejme určí trh). Neporušuje tak žiadne zákony a čínski zákonodarcovia súhlasia.”

Čínske súdy zdôrazňujú, že bez ohľadu na legálnosť samotného Bitcoinu v krajine nie je Bitcoin a ďalšie veľké kryptomeny, ich cirkulácia a platba pomocou týchto mien, nelegálne. To tiež znamená, že obchody môžu bez strachu prijímať tieto formy peňazí.

Zdroj:
ccn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.