Rast ceny Bitcoin Cash o 50 % je skôr negatívnym signálom a hodnotenie Bitcoinu čínskou CCID vzbudzuje vlnu nevôle

Novinky Bitcoin Cash vyrástol o 50 %
Bitcoin Cash vyrástol o 50 %. Zdroj: shutterstock.com/Audio und werbung
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin Cash vyrástol o 50 %

„Štvrtá najväčšia kryptomena Bitcoin Cash zažila v posledných týždňoch rast približne 50 %. Za týmto rastom stojí spor medzi vývojármi ohľadom posledného upgradu, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou skončí vytvorením dvoch separátnych mien, pričom jedna skupina ťažiarov zostane na starom blockchaine a druhá sa presunie na nový. To povedie k vzniku dvoch separátnych mien, pričom držitelia pôvodnej meny získajú obe nové mince. Práve týmto spôsobom pred viac než rokom vznikol Bitcoin Cash. Táto udalosť krátkodobo vedie k rapídnemu zvýšeniu ceny, avšak z dlhodobého hľadiska ju nevidíme ako pozitívnu, keďže vedie k ďalšiemu rozdeleniu komunity,”
hodnotí Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.

Čínske hodnotenie kryptomien

„Čínska vládna organizácia China Electronic Information Industy Development (CCID) zverejnila už šiesty index hodnotenia blockchain technológií. Index je zostavovaný na základe hodnotenia niekoľkých parametrov, napr. základných technológií, aplikácií a inovácií. Bitcoin sa znovu v hodnotení prepadol, a to až na 19. miesto. Na prvom mieste opäť dominoval EOS, druhé miesto obsadilo Ethereum. Ich vysoké hodnotenie sa odvíja hlavne od možnosti ponuky decentralizovaných aplikácií (dApps) a využívania smart kontraktov. Toto hodnotenie vyvolalo vlnu kritiky v kryptokomunite a ani my sa s ním rozhodne nestotožňujeme,”
tvrdí Jiří Karpják, analytik Kryptofondu.
Tento článok vznikol z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Samslav84.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.